کد خبر: 625194 A

سالاری عنوان کرد:

استاندار گیلان گفت: شورای عالی معادن گام مهمی در جهت توسعه استان گیلان است.

به گزارش ایلنا از رشت، مصطفی سالاری در نخستین جلسه شورای معادن استان که در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد اظهار داشت: شورای عالی معادن گام مهمی در جهت توسعه استان گیلان است.

وی با اشاره به اهمیت اجرای لایروبی و احیای آب‌بندان‌ها در افزایش حجم ذخیره‌سازی منابع آبی استان تصریح کرد: با اجرای ساز و کار دقیق و شفاف خواهیم توانست با لایروبی و احیاء تالاب های استان معادل 400 میلیون متر مکعب به ظرفیت حجم ذخیره سازی آب بندان‌ها بیافزاییم .

مصطفی سالاری بر ضرورت تدوین ضوابط صحیح و اصولی و صرف هزینه و زمان کمتر به منظور لایروبی و احیاء آب بندان‌های استان تاکید کرد و افزود: باید با تشکیل کارگروهی متشکل از مدیران ذی‌ربط با ایجاد ساز و کار و چارچوب مناسب، لایروبی این آب‌بندان‌ها انجام پذیرد .

استاندار گیلان تعداد آب بندان‌های موجود استان را در حدود 800 مورد عنوان کرد گفت: وجود این آب بندان‌ها ظرفیتی است که می‌توان از آن در بخش تامین منابع آب کشاورزی، آبزی‌پروری، پرورش پرندگان و توسعه گردشگری و فعالیت‌های اقتصادی در توسعه و شکوفایی استان بهره گرفت.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین تدوین چارچوب و دستورالعمل مناسب و کاربردی در زمینه نحوه برداشت مصالح از رودخانه های استان را مهم و ضروری دانست و تصریح کرد : باید با برآورد دقیق حجم مصالح مصرفی در پروژه‌های عمرانی استان با برگزاری نشستی با حضور تولید کنندگان و مصرف کنندگان، چارچوب و ضوابط اجرایی در این بخش بصورت کاربردی تدوین شود.

وی در پایان با اشاره به اهمیت برگزاری این نشست تصریح کرد: امیدوارم شورای معادن استان بتواند نقش خود را برای توسعه استان به خوبی ایفاء کند.

در این نشست تعدادی از اعضاء به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و با رهنمود و دستورات استاندار گیلان تصمیمات لازم درهر بخش اتخاذ شد.

استان گیلان گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر