کد خبر: 622785 A

فرهاد دلق پوش:

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در دیدار با هیات‌مدیره خانه مطبوعات گیلان گفت : حاشیه‌روی و نپرداختن به اصل موضوع آفت‌هایی است که جامعه ما با آن روبرو است.

به گزارش ایلنا از رشت،  فرهاد دلق پوش رییس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان گیلان در دیدار با هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان اظهار داشت: اصحاب رسانه پیوندی ناگسستی با حیطه مدیران و مسوولان دارند و پل ارتباطی بین مردم و مسوولان هستند .

وی با بیان اینکه همراهی اصحاب رسانه با مدیران می‌تواند در زمینه مرتفع کردن مشکلات جامعه کمک حال باشد گفت: رصد مسایل جامعه به‌صورت موشکافانه و تنویر افکار عمومی و مسوولان بسیار حایز اهمیت است. تکلیف این است که همه به هم کمک کنند و مشکل اصلی کشور که هم اکنون بحث اقتصادی است را با همت و تلاش مرتفع کنند.

دلق پوش ادامه داد: کشور ایران ۷ درصد ثروت دنیا را دارد. در بحث نیروی انسانی ما دو درصد سرمایه انسانی از نظر فکر و اندیشه و نبوغ داریم و سرمایه مادی ما ثروت ملی کشور ماست ولی سهم ما از اقتصاد جهانی ۰/۶ درصد است و این نشان می‌دهد که باید تلاش بیشتری در حوزه اقتصادی داشته باشیم .

وی اضافه کرد: حلقه مفقوده این امر نبود مدیریت کارآمد است و مدیریت کارآمد هم متکی بر افراد نیست بلکه متکی بر سیستم است. سیستمی که هر چیز جایگاه خود را داشته باشد. اگر کارگزار بخواهد کاری انجام دهد باید تمام زنجیره‌های متصل و زوایای کار و جوانب آن درست باشد تا سیستم کارکرد مطلوب خود را داشته باشد و خروجی مطلوبی نیز حاصل شود. متاسفانه این ساختار وجود ندارد و ما با آزمون و خطاها و جهت‌گیری‌های سیاسی، سرمایه‌های خود را نادیده گرفتیم و هدر دادیم.

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت اذعان داشت: تضارب آرا می‌تواند به پویایی جامعه منجر شود. از حلقه اولیه تا آخرین سطح که افکار عمومی است همه باید کنار هم قرار گیرند و این امکان‌پذیر نیست مگر اینکه همه کمک کنند و به‌ویژه نقش اصحاب رسانه در فرهنگ سازی موثر است. استان گیلان استانی فرهنگی است و معتقدم اگر سیاست، تولید و اقتصاد اگر بر پایه و بستر فرهنگ نباشد به بیراهه می‌رود. اعتقاد قلبی من این است که زیر ساخت همه مسایل فرهنگ است.

وی خاطر نشان کرد: همگرایی و همدلی می‌تواند بسیاری از مشکلات را مرتفع کند، حاشیه پردازی و نپرداختن به اصل موضوع آفت‌هایی است که جامعه ما با آن روبرو می باشد.

دلق پوش از تعامل با خانه مطبوعات ابراز خرسندی کرد و گفت: تعامل و همراهی بین رسانه‌ها و سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان می‌تواند نقش موثری در انعکاس معضلات و چاره اندیشی برای رفع آنها داشته باشد .

کریم خرسندی مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان نیز در این دیدار اظهار داشت: خانه مطبوعات تنها تشکل صنفی رسمی اصحاب رسانه در سراسر کشور است و خانه  مطبوعات گیلان جز اولین های این تشکل صنفی در کشور محسوب می شود .

وی با ارایه ی آماری از تعداد اعضای فعال این خانه عنوان کرد : استان گیلان دارای کثرت رسانه های مکتوب و مجازی است و خانه مطبوعات تلاش دارد که به این تعداد از رسانه‌ها و خبرنگاران انسجام بخشد و بتواند خدمت رسانی کند.

وی با اشاره به برخی مشکلات در حوزه ی صنعت استان گفت: تلاش اصحاب رسانه این است که با انعکاس صحیح ، نقد منصفانه و شفاف سازی ، معضلات مربوط به بخش صنعت و اقتصاد گیلان را از طریق توجه مسوولان و مدیران مرتفع کنند و گامی در جهت توسعه استان بردارند .

وی از تعامل سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با خانه مطبوعات گیلان تشکر کرد و افزود: این تشکل صنفی با زیر مجموعه تحت پوشش خود آمادگی دارد تا با همکاری و همراهی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان شفاف سازی صحیحی از فعالیت و وضعیت واحدهای تولیدی، صنعتی گیلان را برای تنویر افکار عمومی انجام دهد.

فرهاد دلق پوش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر