کد خبر: 621665 A

سرپرست فرمانداری رودسر خبر داد:

سرپرست فرمانداری رودسر از راه‌اندازی دبیرخانه دائمی گل‌گاوزبان در رودسر خبر داد .

به گزارش ایلنا از رودسر، علی وارسته بهدانی سرپرست فرمانداری رودسر در جشنواره ملی گل‌گاوزبان اشکور اظهار کرد: به لحاظ تولید و مساحت زیر کشت اشکورات رودسر قطب تولید گل‌گاوزبان کشور است.

علی وارسته معرفی محصول گل‌گاوزبان، حمایت از تولیدکنندگان و ایجاد شورو نشاط اجتماعی را از اهداف برگزاری جشنواره ملی گل‌گاوزبان خواند و افزود: گل‌گاوزبان و فندق از مباحث مهم در برندسازی شهرستان رودسر است.

وی با اشاره به سرمای دیررس اخیر و آسیب‌زدگی به محصولات کشاورزی ازجمله گل‌گاوزبان گفت: تمام تلاش خود را برای جبران و کمک به کشاورزان بکار خواهیم گرفت تا دغدغه آن‌ها کمتر شود.

سرپرست فرمانداری رودسر از راه‌اندازی دبیرخانه دائمی گل‌گاوزبان در رودسر خبر داد و افزود: توجه به حوزه گردشگری در کنار مباحث کشاورزی برای تقویت اقتصاد منطقه تأثیرگذار خواهد بود.

گفتنی است، گل‌گاوزبان گیاه علفی یک‌ساله و از گیاهان دارویی و دارای خاصیت شفادهندگی بوده و در مناطقی با شرایط کوهستانی و معتدل مانند اشکور رودسر رشد می‌کند.

اشکورات رودسر با 470 هکتار مساحت زیر کشت گل‌گاوزبان با چهار هزار و 500 نفر بهره‌بردار در 165 روستا بیش از 220 تن محصول برداشت می‌کنند که این میزان 75 درصد تولید استان گیلان و 50 درصد تولید کشور را به خود اختصاص داده است.

رودسر به لحاظ مساحت زیر کشت و تولید محصول قطب برتر تولید گل‌گاوزبان کشور بوده و برای حمایت از تولیدکنندگان و معرفی بیشتر محصول جشنواره ملی گل‌گاوزبان در روستای زیاز اشکور رحیم‌آباد از شهرستان رودسر با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی و جمع کثیری از مردم، مسافران و گردشگران برگزار شد.

لازم به ذکر است :در جشنواره ملی گل‌گاوزبان اشکور از اطلس نقاط گردشگری و میراث فرهنگی رودسر برای نخستین بار در کشور پرده‌برداری شد.

1

استان گیلان اقتصاد محصولات کشاورزی مسافران روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر