کد خبر: 619497 A

فرماندار رشت عنوان کرد:

فرماندار رشت گفت: بر اساس قانون از توان شورای آموزش و پرورش جهت حل مشکلات و برطرف کردن موانع جامعه فرهنگیان استفاده شود.

به گزارش ایلنا از رشت، سید محمد احمدی در همایش گرامیداشت معلمان ناحیه 1 و 2 رشت که در سالن ناجای این شهر برگزار شد، اظهار داشت: برای پیشرفت و توسعه ‌هرچه بیشتر شهرستان رشت در تمامی ابعاد و حوزه‌ها باید از تمام توان و ظرفیت‌های ملی استفاده شود.

فرماندار ‌شهرستان رشت با بیان اینکه عزم بسیار مطلوبی برای پیشرفت شهرستان رشت شکل گرفته است، افزود:‌ تلاش داریم با استفاده از توانمندی‌های گسترده شهرستان رشت و تلفیق آن با ظرفیت‌های نمایندگان این حوزه در مجلس مسیر توسعه را برای شهرستان ترسیم کنیم.

احمدی با اشاره به جلسات و دیدارهایی که در سطح ملی برگزار شده‌اند بیان داشت:‌ فرمانداری رشت در سال 96 بیش از 9 دیدار ملی با وزراء دولت و معاونان آنان در سطوح مختلف برگزار کرد و تصمیمات اثرگذاری نیز در خلال این جلسات برای شهرستان رشت اتخاذ شده است.

وی با تأکید بر اینکه شهرستان رشت هم اینک در تمامی ابعاد نیازمند پشتیبانی و حمایت ملی است عنوان کرد:‌ با همکاری و مساعدت ویژه نمایندگان مجلس تسهیلات بسیار خوبی نیز برای شهرستان رشت در حوزه‌ پروژه‌های آب‌رسانی،‌ برق،‌ راه‌سازی و دیگر بخش‌ها جذب شده است.

احمدی خدمت به مردم را بزرگترین فرصت الهی اعلام کرد و اظهار داشت:‌ قطعاً وظیفه و رسالت خطیر همه مدیران و مسئولان در هر رده و رتبه‌ای که باشند در جهت خدمت‌رسانی بیشتر به مردم و فراهم کردن امکانات برای آنان خلاصه می‌شود.

فرماندار ‌شهرستان رشت آموزش و پرورش را یک سازمان حرفه‌ای و با اهمیتی ویژه اعلام کرد و ابراز داشت:‌ اگر سند توسعه ملی به‌خوبی مطالعه شود نگاه عمیق دولت به وزارت آموزش و پرورش مشخص می‌شود و این به معنای اهمیت جایگاه این نهاد آموزشی و تربیتی است.

احمدی شورای آموزش و پرورش را ظرفیتی ارزشمند و مغفول مانده خواند و عنوان کرد:‌ در وزارتخانه آموزش و پرورش به این ظرفیت مهم توجه زیادی نشده است بنابراین لازم است بر اساس قانون از توان این شورا در جهت حل مشکلات و برطرف کردن موانع جامعه فرهنگیان استفاده شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت خاطرنشان کرد:‌ تمام سازمان‌هایی که به نوعی عضو شورای آموزش و پرورش هستند مکلف‌اند در انجام هرگونه فعالیت و خدمات رسانی به قشر فرهنگیان مساعدت و کمک‌های لازم خود را به بهترین شکل ممکن به این مجموعه فرهنگی ارائه دهند.

وی تعداد مدارس فعال موجود در شهر رشت را 734 باب مدرسه اعلام کرد و بیان داشت:‌ 110 هزار دانش‌آموز در مدارس مختلف سطح شهر رشت مشغول تحصیل هستند و این در حالی است که تمام وظیفه و مسئولیت سنگین آموزش و تعلیم و تربیت آنان بر عهده معلمان و فرهنگیان دلسوز این شهر است.

جامعه شورای آموزش و پرورش قانون مشکلات نمایندگان مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر