کد خبر: 609666 A

فرهاد دلق‌پوش مطرح کرد:

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان گیلان گفت: اقتصاد کشور با توسعه استفاده از کالای داخلی، احیاء و پویا می‌شود.

به گزارش ایلنا از رشت، فرهاد دلق پوش گفت: آحاد مردم برای حمایت از کالای ایرانی تکلیف ملی و شرعی دارند ولی تکلیف ما به‌عنوان متولیان عرصه تولید و تجارت برای تحقق شعار سال، مضاعف است.

وی گفت: باید تولید کنندگان نیز افزایش کیفیت تولید را برای افزایش رقابت پذیری در مصرف کالای داخلی، مد نظر قرار دهند ومحصولات مورد نیاز مردم را با کیفیت، تولید و به بازار مصرف ارائه کنند.

فرهاد دلق‌پوش تصریح کرد: اگر طرح و برنامه عملیاتی برای حمایت همه‌جانبه از تولید در سطح کلان به استان‌ها ابلاغ نشود، حمایت از کالای ایرانی در حد شعار باقی خواهد ماند.

وی فرهنگ‌سازی برای ایجاد فضای عمومی برای مصرف کالای داخلی را از موارد اثر بخش توصیف کرد و گفت: برای افزایش رقابت بین تولیدکنندگان داخلی یکی از ضرورت‌های اصلی، ایجاد فرهنگ استفاده از کالای ایرانی است که لازمه آن توجه مسئولان و تولیدکنندگان به این اصل است.

دلق‌پوش برخورد قاطع با قاچاق کالا را برای ثبات بازار داخلی مهم ارزیابی کرد ویاد‌آور شد: ترویج مصرف کالای داخلی مهمترین سازو کار در مبارزه قاطع با قاچاق کالا است که تلاش همگانی مسئولین امر را می طلبد.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت گیلان افزود: گام بعدی کنترل واردات و افزایش مشوق های صادراتی در راستای استفاده از کالای ایرانی است که این موضوع نیز به عنوان یکی از ارکان اصلی اقتصادی باید در حوزه تولید و تجارت لحاظ گردد.

وی تاکید کرد: اقتصاد کشور با توسعه استفاده از کالای داخلی، احیاء و پویا می شود به ضرس قاطع به تبع مصرف کالای داخلی، اشتغال و سرمایه گذاری نیز افزایش پیدا می کند.

فرهاد دلق پوش سخنان رهبر معظم انقلاب درآغازسال جدید را نقشه راه دانست و اظهار داشت: بایستی نسبت به تولید داخلی در سال 'حمایت از کالای ایرانی' تعصب ویژه‌ای داشته باشیم و برای حمایت از محصول ایرانی، با بسیج کردن کلیه امکانات، وارد میدان شویم.

استان گیلان اشتغال اقتصاد حمایت از تولید سازمان صنعت معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر