کد خبر: 609422 A

دادستان رشت در دیدار با شهردار:

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان گفت: اداره کردن شهر کار بسیار دشواری است و اقدامات مجموعه شهرداری دیده می شود.

به گزارش ایلنا از رشت، دیدار مسعود نصرتی با دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان برگزار شد.

 در این دیدار نصرتی شهردار رشت اظهار داشت: سال ۹۶ بسیاری از بدهی های شهرداری پرداخت شد و تا حد امکان حقوق پرسنل شهرداری به روز رسانی شد.

شهردار رشت، شهرداری را یک خانواده بزرگ دانست و افزود: بیش از نیمی از کارکنان شهرداری نیروی شرکتی محسوب شده و حقوق خود را از شرکت های پیمانکار دریافت می کنند.

تاکید شهردار رشت بر کاهش بدهی به پیمانکاران و پرداخت به موقع حقوق کارگران

شهردار رشت بیان داشت: امسال تلاش می کنیم بدهی به پیمانکاران را کاهش دهیم و حقوق کارگران به موقع پرداخت شود.

 نصرتی از پرداخت ۹۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از بدهی پیمانکاران در ۶ ماه دوم سال گذشته تا ۲۰ اسفند ماه خبر داد و خاطرنشان کرد: با این مبلغ می توانستیم ۴۰ اتوبوس خریداری و از ۱۰ پارک محلی و ۴ شهربازی بهره برداری کنیم ولی ترجیح دادیم بدهی گذشته شهرداری را پرداخت کنیم.

وی با اشاره به راه اندازی مجدد ۲ کارخانه آسفالت شهرداری اظهار کرد: قیر لازم برای کارخانه های آسفالت خریداری شد و ماشین آلات کارخانه های آسفالت نیز به روز شدند.

شهردار رشت ادامه داد: اکنون روزانه ۱۱۰۰ تن آسفالت بدون تولید بدهی توسط شهرداری رشت تولید می شود.

نصرتی با اشاره به اینکه کاشت درخت توسط شهرداری تنها در هفته درختکاری انجام نمی شود گفت: در نزدیکی ایام نوروز ۸۵ درخت ۱۰ ساله در ۴ محور پیاده راه شهرداری کاشته شد و برای کاشت درختان نیز به هر شهروند یک شناسنامه در فضای GPRS اختصاص دادیم.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی نیا، در این دیدار با اشاره به اینکه سختی کار شهردار و مجموعه شهرداری را درک می‌کنم، اظهار کرد: اداره کردن شهر کار بسیار دشواری است‌و اقدامات مجموعه شهرداری دیده می‌شود.

دادستان رشت با اشاره به اینکه اقدامات و یا عدم اقدام مجموعه شهرداری زودتر از سایر دستگاه های اجرایی به چشم می آید، گفت: به طور مثال عدم جمع آوری زباله و یا آسفالت معابر از جمله مواردی است که اگر به موقع و درست انجام نشود موجب اعتراض شهروندان خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی نیا مردم گیلان را مردمی نجیب عنوان کرد و یادآور شد: مردم گیلان به کوچکترین خدمت کوچک پاسخ می دهند و قدرشناس هستند.

وی خواستار استفاده شهرداری رشت از تجربیات شهرداری های موفق کشور شد و بیان داشت: می‌توان با الگوبرداری از تجربیات شهرهای موفق در بسیاری از موارد شهر را اداره کرد.

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان سراوان را یک دغدغه و معضل برای مردم گیلان عنوان کرد و افزود: این یک مشکل ۳۰ ساله است و باید با همدلی مسئولان حل شود.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت: تولید اطلاعات منفی علیه شهرداری رشت در مقایسه با سایر دستگاه های اجرایی بیشتر است

فاطمه قدیمی،مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت نیز در این دیدار اظهار کرد: تولید اطلاعات منفی علیه شهرداری رشت در مقایسه با سایر دستگاه های اجرایی بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری در بسیاری از امور بیشتر از متولیان اصلی پای کار است افزود: به طور مثال سامانکده به دستگاه هایی نظیر بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی نیز مربوط می شود ولی شهرداری به تنهایی پای کار است و ماهانه حدود ۵۰ میلیون تومان تنها هزینه غذا پرداخت می کند.

استان گیلان انقلاب بهزیستی خانواده شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر