کد خبر: 606905 A

فرماندار رودسر مطرح کرد:

فرماندار رودسر گفت: هنر صنایع دستی بانوان زمینه‌ساز ایجاد کسب و کار هدفمند و پایدار مردم در شهرستان رودسر است که نیاز جدی به حمایت و پیگیری دارد.

به گزارش ایلنا از رودسر، علی وارسته بهدانی در حاشیه بازدید از وضعیت خدمات‌دهی ستاد تسهیلات خدمات سفر در رحیم آباد به خبرنگاران گفت : وضعیت خوبی در رحیم آباد وجود دارد و فضای گردشگری و بوم گردی مساعدی را شاهد هستیم که امیدوارم با همت مجموعه مدیران بخش رحیم آباد این روند افزایش یابد.

وارسته با اشاره به اینکه بخش رحیم آباد از ظرفیت‌های خوب صنایع دستی و محصولات سنتی برخوردار است که نباید نسبت به آن غافل باشیم و باید تلاش کنیم با استفاده از این طرفیت ها و پتانسیل های بالقوه زمینه رشد و تعالی رحیم آباد فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه انتظار می رود شوراها و دهیاران نسبت به شناسایی هنرمندان صنایع دستی در روستاها اقدام کنند، افزود : هنر صنایع دستی بانوان زمینه ساز ایجاد کسب و کار هدفمند و پایدار مردم در شهرستان رودسر است که نیاز جدی به حمایت و پیگیری دارد.

فرماندار رودسر افزود : با ایجاد دهکده و بازارچه های سنتی می‌توانیم بانوان هنرمند را ساماندهی کنیم و از هنر بومی و غنی فرهنگی‌شان در رونق بازار منطقه و انتقال مفاهیم فرهنگی اش بهره بگیریم .

فرماندار رودسر در ادامه به بازدید از جنگل‌های طعمه حریق در اشکورات رحیم آباد اشاره کرد و گفت: الحمدلله با تلاش شبانه روزی پرسنل خدوم آتش نشانی؛ بخشدار ؛ مردم منطقه سایر نیروهای امدادی آتش مهار شده اما خسارتی بر کشاورزان وارد شده که تا اطلاع از وضعیت دقیق خسارات قطعا نمی توانیم آمار دقیقی را اعلام نماییم.

وارسته بهدانی با اشاره به اینکه شهرستان رودسر بعنوان پایتخت فندق و گل گاوزبان ایران در جایگاه خوبی قرار دارد افزود : دو محصول فندق و گل گاوزبان از ثمرات کار کشاورزان رنج کشیده اشکور است که با برنامه ریزی در جهت حمایت از این دو محصول و برنامه ریری قیمت گذاری و فروش در همین شهرستان می تواند اندکی از سختی های کار کشاورزان بکاهد و طعم شیرین و ترد قندق را به کامشان بنشاند.

وی تاکید کرد : در راستای ارتقا سطح کیفی محصول فندق ایستگاه تحقیقات فندق باید از حالت پژوهش به حالت اجرایی مبدل شود عنوان کرد : اگر تحقیقات با کار مردم و محصولات کشاورزان عجین نباشد ثمره ای نخواهیم گرفت.

فرماندار رودسر در ادامه به بازدید از تفریحگاههای اشکورات اشاره کرد و گفت : طبیعت خدادادی شهرستان رودسر سالانه نظر مسافران زیادی را به خود جلب می کند و مدیران باید نسبت به مدیریت در ماندگاری مسافران تمام تلاش خودرا بکار گیرند تا میهمان نواز خوبی باشند و مسافران نیز برای سفرهای آتی شهرستان رودسر را با تمام جاذبه های گردشگری و تفریحی ای که دارد باز انتخاب کنند

وی اظهار کرد : در جمع مسافران نوروزی می رویم با انها به گفتگو می پردازیم از نظراتشان بهره منددمی شویم تا بتوانیم رضایت آنان را در حد نسبی بدست آوریم.

وارسته با اشاره به اینکه در این رویکرد می خواهیم این نگاه را جامعیت ببخشیم که مدیران باید در کنار مردم و با مردم باشند و گوش شنوا برای درد دلهایشان داشته باشند تا بتوانند در رسیدن به اهداف آینده موفق شوند.

پایتخت شهرداری صنایع دستی کسب و کار هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر