کد خبر: 601584 A

به میزبانی منطقه آزاد انزلی؛

در شانزدهمین دوره رقابت های بین المللی شطرنج جام خزر در منطقه آزاد انزلی، همایون توفیقی از گیلان قهرمان این دوره از رقابت ها شد .

به گزارش ایلنا از بندرانزلی، مراسم اختتامیه شانزدهمین دوره رقابت‌های بین‌المللی شطرنج جام خزر با حضور رضا مسرور رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، مدیرکل ورزش و جوانان گیلان ، مدیران و معاونین سازمان ، اعضای شورای شهر رشت ، مدیرعامل پست بانک گیلان و ورزشکاران، پیشکسوتان و روسای هیات های ورزشی استان در مرکز همایش ها و نمایشگاه های بین المللی این منطقه برگزار و همایون توفیقی شطرنجباز گیلانی و شگفتی ساز این دوره از رقابت ها به عنوان قهرمان و نفر اول جدول اساتید معرفی شد.

بنابر این گزارش در این رقابت ها و در گروه اساتید ، همایون توفیقی از گیلان قهرمان این دوره از رقابت ها شد و ویتالی برنادسکی از اوکراین و سید خلیل موسوی از گیلان به ترتیب در جایگاه های دوم و سوم ایستادند.

همچنین در همین گروه نوئه توتیسانی از گرجستان، سرگئی ولکوف از روسیه، وادین مالاخاتکو از بلژیک، امیر رضا پور رمضانعلی و پوریادرینیی به ترتیب مقام های چهارم تا هشتم را از آن خود کردند.

در جدولB رقابت ها مهیار درودیان از تهران با ۷ و نیم امتیاز اول ، محمدرضا عابدی از قزوین با ۷ امتیاز دوم و سیدبهرنگ کبودی از تهران با ۷ امتیاز و پوئن شکنی کمتر سوم شد.

در جدول C امیر مسعود خوانساری از تهران با ۹ و نیم امتیاز اول ، سید سجاد میرباقری با ۹ امتیاز و سیدعلیرضا حسینی با ۸ و نیم امتیاز هر دو از گیلان به ترتیت در رتبه های دوم و سوم ایستادند.

در جدول بانوان ، پرنیان قمی با ۷ و نیم امتیاز و ساناز اسماعیلی با ۷ امتیاز هر دو از گیلان به ترتیب اول و دوم شدند ، تارا اصغر پور ماسوله از تهران هم با ۶ و نیم امتیاز سوم شد.

در جدول نوجوانان رده زیر ۱۴ سال سحر معصومی ، آرمین رحمت پور و پارسا جعفری هر سه از گیلان اول تا سوم شدند در جدول نوجوانان رده زیر ۱۲ سال حسین فخار از گیلان ، ماردین رستمی از کردستان و داوود عقیلی مفرد از همدان به ترتیب اول تا سوم شدند.

مجید فاتحی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد انزلی در مراسم اختتامیه این رقابت ها ضمن تشریح فعالیت های ورزشی سازمان متبوع خود بیان کرد : یکی از مهم ترین برنامه های سازمان منطقه آزاد انزلی حمایت از ورزشکاران حرفه ای ، میزبانی از مسابقات مختلف در سطح ملی و بین المللی و توسعه زیر ساخت های ورزشی بوده و در سال جاری میزبانی ۸۶ رویداد ورزشی را به عهده داشته ایم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد : در سال آینده میزبان مسابقات چهار جانبه جهانی فوتبال ساحلی به میزبانی منطقه آزاد انزلی خواهیم بود و معتقدیم سرمایه گذاری در حوزه ورزش موجب کشف استعداد های ورزشی منطقه و استان و افزایش نشاط اجتماعی و امید به زندگی در جامعه و توسعه توریسم ورزشی در منطقه خواهد شد.

در ادامه مسعود رهنما مدیرکل ورزش و جوانان گیلان نیز با تقدیر از سازمان‌منطقه آزاد انزلی به جهت میزبانی شانزدهمین دوره از رقابت های بین المللی شطرنج جام خزر بیان کرد : این دوره از مسابقات در سطح بالا و کیفیت فنی استاندارد برگزار شد و گیلان در حوزه ورزش قهرمانی جزو استانهای ممتاز ارزیابی شده و این امر به دلیل میزبانی های خیلی خوبی سازمان منطقه آزاد انزلی ازرقابت های ملی و بین المللی در سال های اخیر است که جای تشکر و قدردانی دارد.

بنابر این گزارش در این رقابت ها ۸۰۰ شطرنجباز از ۲۶ کشور در ۱۱ دور و به روش سوئیسی باهم رقابت کردند و ۳۰ داور بین المللی نیز مسئولیت قضاوت این رقابت ها را به عهده داشتند.

پیشکسوتان رقابت روسیه مدیرکل ورزش و جوانان معاون فرهنگی و اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر