کد خبر: 600227 A

رنجکش خبر داد:

فرماندار آستارا گفت: محموله دومین قطار باری حامل شش واگن تخته نراد روسی از نوع ساسنا و یولگا به وزن 330 تن و به ارزش 132 هزار دلار در بارانداز ریلی راه‌آهن بین‌المللی آستارا- آستارا تخلیه شد.

به گزارش ایلنا از آستارا، فرماندار شهرستان آستارا در جریان ورود دومین قطار باری به بارانداز ریلی راه‌آهن بین‌المللی آستارا- آستارا در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: بار این قطار روسی- آذری، شش واگن تخته نراد روسی از نوع ساسنا و یولگا است.

یونس رنجکش وزن این محموله باری را 330 تن به ارزش 132 هزار دلار دانست و تصریح کرد: این قطار باری پس از طی چهارهزار و 200 کیلومتر مسیر از شهرهای پرم و سالیکانس روسیه وارد خاک جمهوری اسلامی در شهرستان مرزی آستارا شده است.

وی با اشاره به اینکه پیش از این نیز در 19 بهمن ماه سال جاری، 6 واگن حامل تخته نراد و ام.دی.اف در بارانداز ریلی راه‌آهن بین‌المللی آستارا- آستارا تخلیه شده بود بیان کرد: براساس پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته، سومین قطار باری نیز فردا عصر وارد خاک جمهوری اسلامی ایران در شهرستان مرزی آستارا می‌شود. 

فرماندار شهرستان آستارا با بیان اینکه براساس توافق صورت‌گرفته بین گمرک و راه‌آهن مشکلی در ورود متناوب قطارهای باری از کشورهای روسیه و جمهوری آذربایجان به خاک ایران وجود ندارد، گفت: برای پویاتر شدن این ترددها، زیرساخت‌های حمل‌ونقل ریلی باید هرچه سریع در بارانداز آستارا- آستارا فراهم شود

ایران خاک دلار راه آهن وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر