کد خبر: 561786 A

فرماندار لاهیجان خبر داد:

فرماندار لاهیجان گفت: سهم استانی شهرستان لاهیجان از تسهیلات مشاغل خانگی 15 میلیارد و 750 میلیون ریال است.

به گزارش ایلنا از لاهیجان، سیدمحمد احمدی فرماندار لاهیجان، تصریح کرد: پرداخت این تسهیلات از سوی استاندار ابلاغ شده است و چهار دستگاه اجرایی صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی، میراث فرهنگی و گردشگری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان به عنوان مسئولان اجرایی این طرح و سه بانک عامل تجارت، بانک ملی و رفاه نحوه اجرای آن را بر عهده دارند. 

وی افزود: سهم بانک رفاه از این تسهیلات هشت میلیارد و 950میلیون ریال، بانک ملی دو میلیارد و 850میلیون ریال و بانک تجارت نیز سه میلیارد و 950میلیون ریال است که در مجموع 315نفر برای دریافت این تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده بودند که این میزان به 308 نفر کاهش یافت و این افراد هم اکنون تشکیل پرونده داده و در مراحل دریافت تسهیلات هستند.

وی اظهارداشت: ایجاد اشتغال برای‌شهرستان بسیار مهم است و یکی از دغدغه‌های مدیران و مسئولان به شمار می رود و اجرایی هر طرحی در شهرستان باید با هدف اشتغال پیگیری شود. 

وی تصریح کرد:جلسات مستمر رفع موانع تولید نیز در این شهرستان بطور مجزا تشکیل می شود که بر اساس قانون ایجاد اشتغال به دستگاه متناظر و بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی سپرده شده است.

فرماندار لاهیجان گفت: افزایش اختیارات مدیران شهرستان بر اساس قانون خواسته ماست و بعضی از اختیارات از استان با هدف تمرکز زدایی باید به شهرستان ها تفویض شود. 

وی افزود : با توجه به فضای جدیدی که در استان ایجاد شده است امیدوارم به این سمت حرکت کنیم که مدیران شهرستانی از اختیارات و نظارت های بیشتری از مسوولان استانی داشته باشند. 

احمدی یادآورشد: بانک ها نباید خود را جدا از تشکیلات اداری دولت بدانند و باید همراه سیاست‌های دولت باشند بخصوص در بخش اشتغال که دغدغه اصلی همه مسوولان کشور است.

وی ادامه داد: اشتغال امر مهمی است هم دغدغه نظام و هم دغدغه رهبری نظام و هم رییس جمهوری و تمام ارکان نظام است و هر کاری که می توانیم در راستای وظیفه خود انجام می دهیم تا منجر به اشتغال شود باید به آن عمل کنیم.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تجارت دولت صنعت معدن و تجارت لاهیجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر