کد خبر: 555956 A

با سرمایه‌گذاری بالغ بر 7 میلیون دلار؛

مدیر شرکت ایران یونچنگ پلت مکینگ منطقه آزاد انزلی، از رشد 67 درصدی تولید سیلندرهای چاپ این واحد در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد.

  به گزارش ایلنا از بندر انزلی، عقیل حق شناس مدیر شرکت ایران یونچنگ پلت مکینگ منطقه آزاد انزلی، از رشد 67 درصدی تولید سیلندرهای چاپ  این واحد در سال‌جاری  نسبت به سال گذشته خبر داد.

وی با اعلام این خبر افزود: در طول سال 95، به‌طور متوسط ماهیانه 1200 دستگاه سیلندر چاپ در این کارخانه تولید شده که این تعداد در سال‌جاری با به‌کارگیری تکنولوژی جدید بالغ بر 2000 عدد رسیده است.

دبیر انجمن سرمایه‌گذاران و کارآفرینان منطقه آزاد انزلی درباره دلایل دست‌یابی به این رشد در میزان تولید محصول بیان کرد: با توجه به اقبال بازار داخلی و خارجی به سیلندرهای چاپ تولیدی این مجموعه در طول فعالیت نزدیک به یک‌دهه گذشته، از فروردین 95 طرح تجهیز خط تولید با  ماشین‌آلات  تمام اتوماتیک  و با تکنولوژی روز دنیا را آغاز و آخرین مرحله آن در ماه گذشته با نصب مدرنترین دستگاه‌های حکاکی دنیا، ساخت کشور آلمان تکمیل شد.

حق شناس اضافه کرد: در دست‌یابی به این موفقیت علاوه بر بالا رفتن کیفیت و دقت محصول نهایی، باید به رویکرد حمایتی سازمان منطقه آزاد انزلی نیز اشاره کرد که در چارچوب ارائه بسته‌های حمایتی و همراهی سرمایه گذار در فرآیند تولید و صادرات محصول بسیار تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی  طی چهار سال اخیر که منجر به رونق فضای کسب و کار و فعال شدن افزون بر 50 واحد تولیدی راکد شده قابل تقدیر بوده، و این امر می تواند به ایجاد انگیزه جهت افزایش حضور سرمایه گذاران و کارآفرینان در منطقه منتهی شود.

مدیر کارخانه ایران یونچنگ پلت مکینگ درباره بازارهای داخلی و خارجی سیلندرهای چاپ تولیدی این مجموعه گفت: در حال حاضر محصولات نهایی به تمامی شرکت‌های چاپ مطرح کشور صادر می‌شود و سهم قابل توجهی از بازار داخلی را در اختیار دارد و علاوه بر ایران، افغانستان، ترکمنستان و عراق نیز صادرات انجام شده است.

رییس هیات‌مدیره شهرک صنعتی بندر انزلی با بیان اینکه این شرکت با سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی به ارزش حدود 5 میلیون دلار فعالیت خود را آغاز کرد، افزود: در 18 ماه گذشته بالغ بر2 میلیون دلار نیز میزان سرمایه‌گذاری خود را افزایش داده و هم‌اکنون 44 نفر پرسنل ایرانی در این شرکت به‌صورت مستقیم مشغول به‌کارند و این رقم در حالی است که تعداد تکنسین‌ها و مهندسان چینی خطوط تولید از 17 نفر در سال شروع به‌کار مجموعه در سال 87، افزایش پیدا نکرده اما تعداد ایرانیان شاغل هفت برابر شده و این مهم در راستای انتقال دانش فنی و آموزش های تخصصی به نیروهای بومی صورت گرفته است.

گفتنی است، شرکت ایران یونچنگ پلت میکینگ منطقه آزاد انزلی در سال 1386 در منطقه آزاد انزلی ثبت شد و در سال 1387 با سرمایه گذاری مستقیم خارجی به بهره برداری رسید و محصول تولیدی این شرکت سیلندر چاپ روتوگراوور مربوط به چاپ صنایع بسته بندی  مواد غذایی است که مدرن‌ترین و با کیفیت‌ترین روش چاپ بر روی لفاف‌های بسته بندی است.

بندرانزلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر