کد خبر: 555613 A

مدیرعامل شرکت گاز گیلان خبر داد:

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از مصرف 490 میلیون مترمکعب گاز در مهرماه امسال خبر داد.

به‌گزارش ایلنا از رشت، مدیرعامل شرکت گاز استان‌گیلان بیان کرد: مصرف گاز در مهرماه امسال نسبت به‌مدت مشابه سال قبل تنها 3 درصد افزایش داشته است و این در حالیست که بیش از 80 هزار مشترک جدید گاز در یک سال گذشته در استان جذب شده و دمای هوا نسبت به مدت مشابه سال قبل 4 درصد کاهش داشته است.

اکبر ادامه داد: شرکت گاز استان گیلان با فرهنگ سازی، اطلاع رسانی اثربخش و اجرای برنامه های آموزشی و تبلیغی مانند پروژه سفیران انرژی توانسته در سطح کشور یکی از شرکت های موفق در زمینه ترویج مصرف بهینه باشد و مردم فهیم و ارزشی استان نیز با رعایت توصیه های شرکت گاز درخصوص مصرف بهینه، نقش مهمی در کاهش مصرف گاز بویژه در بخش خانگی داشته اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در ادامه گفت: حدود 56 درصد از مجموع مصرف گاز در استان در مهرماه امسال متعلق به بخش نیروگاهی می باشد و بخش های خانگی با 25 درصد، صنعتی با 11 درصد، حمل و نقل با 5 درصد و تجاری  با 3 درصد در رده های بعدی مصرف گاز  قرار دارند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در پایان با اشاره به نزدیک شدن به فصل زمستان از همه مشترکین فهیم خواست به منظور پایداری هرچه بیشتر جریان گاز و کاهش هزینه خانوار، ضمن استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد و مناسب، در مصرف گاز صرفه جویی نمایند.

استان گیلان انرژی برنامه های آموزشی کاهش هزینه گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر