کد خبر: 551333 A

علوی تاکید کرد:

رئیس شورای اسلامی شهر رشت بر ضرورت جذب سرمایه‌گذار فرهنگی در این شهر تاکید کرد.

به گزارش ایلنا از رشت، سید امیر حسین علوی با اشاره به پیشینه فرهنگی و تاریخی رشت اظهار کرد: شهر رشت از اماکن تاریخی، فرهنگی با قدمتی برخوردار است و با توجه به این مهم می‌توانیم گام‌های موثری در راستای جذب گردشگر برداریم.

وی با اذعان به اینکه حمام حاج آقا بزرگ، دانشسرا ، خانه میرزا، عمارت ابریشمی و... از جمله اماکن تاریخی رشت هستند، تصریح کرد: بازسازی این اماکن می‌تواند در جذب گردشگر نقش موثری داشته باشد و می توانیم از این طریق فرهنگ و آداب و رسوم رشت را نیز در معرض دید عموم قرار دهیم.

علوی به کاروانسراهای طاقی داخل بازار رشت اشاره کرد و گفت: حدود دویست باب منزل مسکونی متعلق به دوره های قاجار و... در رشت وجود دارد که به لحاظ نما و ساخت و ساز بسیار جالب و مورد توجه گردشگران است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه باید شرایط جذب گردشگر در رشت  مهیا شود افزود: در حال حاضر اقتصاد مبتنی بر گردشگری اقدامی است که بسیاری از کشورهای دنیا به آن می پردازند.

وی با بیان اینکه تالاب عینک رشت نیز از ظرفیت بالایی در راستای ایجاد تفرجگاه و جذب توریست برخوردار است گفت: طبق مصوبه شورای رشت هر گونه ساخت و ساز مراکز فرهنگی ، ورزشی در حاشیه تالاب عینک از پرداخت عوارض معاف می باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در خاتمه تصریح کرد: امیدوارم با همکاری دستگاه‌های مربوطه و توجه بیشتر به مراکز فرهنگی - تاریخی در رشت موجبات اشتغال جوانان و رونق اقتصادی شهر فراهم شود.

اشتغال تالاب سرمایه شورای اسلامی فرهنگ و آداب و رسوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر