کد خبر: 529591 A

به میزبانی منطقه آزاد انزلی؛

دومین دوره مسابقات قهرمانی شنای آبهای آزاد کشور جام کاسپین با حضور 120 شناگر از 14 استان در مرکز تفریحات دریایی منطقه آزاد انزلی برگزار شد و تیم گیلان قهرمانی این دوره از رقابت ها را کسب کرد.

به گزارش ایلنا از بندر انزلی، دومین دوره مسابقات قهرمانی شنای آبهای آزاد کشور جام کاسپین با حضور 120 شناگر از 14 استان در مرکز تفریحات دریایی منطقه آزاد انزلی برگزار شد و تیم گیلان قهرمانی این دوره از رقابت ها را کسب کرد. 

بنابر این گزارش در این دوره از رقابت‌ها شناگرانی از 14 استان در سه مسافت 1 ، 3 و 5 کیلومتر حضور داشته و در شرایطی استاندارد با هم رقابت کردند که در پایان تیم گیلان با کسب 256 امتیاز مقام نخست، تیم تهران (الف) با کسب 222 امتیاز دوم و تیم تهران (ب) با کسب 212 توانست جایگاه سوم را از آن خود کند.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو با اشاره به میزبانی مناسب منطقه آزاد انزلی و فراهم بودن شرایط لازم در این دوره از مسابقات آب‌های آزاد جام کاسپین گفت : گیلان پتانسیل‌های بسیار خوبی در رشته شنا دارد و تاکنون قهرمانان زیادی را پرورش داده و برخورداری از نعمت دریا و مشاغل مرتبط با دریا موجب شده تا اکثر گیلانی‌ها با شنا در دریا آشنایی داشته باشند و از آمادگی بدنی مناسبی برخودار هستند و سازمان منطقه آزاد انزلی با حمایت از این رشته ورزشی و مسابقات جام کاسپین موجب شد تا شناگران برتر خود را محک زده و با انگیزه بیشتری خود را برای مسابقات برون مرزی آماده کنند.

محسن رضوانی در ادامه به تکمیل زیر ساخت‌های منطقه آزاد انزلی در مدت چهار سال گذشته اشاره کرد وافزود: منطقه آزاد انزلی به در سال‌های اخیر با میزبانی از رویدادهای ملی و بین‌المللی به عنوان کانون فعالیت‌های ورزشی به خصوص ورزش های دریا محورو ساحلی درکنار فعالیت های اقتصادی و فرهنگی در سطح کشور شناخته شده است و در نظر داریم با حمایت این سازمان هرساله مسابقات بین المللی شنای جام کاسپین نیز به میزبانی منطقه آزاد انزلی  برگزار خواهد شد.

گفتنی است در پایان این رقابت ها از 50 شناگر برتر و داور مسابقات با حضور رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی ، رئیس فدراسیون شنا ، شیرجه و واترپلو ، رئیس تربیت بدنی نداجا و معاونین و مدیران این سازمان، مسئولان ورزش و جوانان استان گیلان و پیشکسوتان ورزش کشور تجلیل به عمل آمد.

photo_۲۰۱۷-۰۸-۲۹_۰۹-۲۶-۵۲

استان گیلان پیشکسوتان رقابت ورزش و جوانان تربیت بدنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر