کد خبر: 468410 A

فرماندار رودسر تاکید کرد:

فرماندار رودسر لزوم ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در جامعه به عنوان یک اصل مهم و انکار ناپذیر مورد تأکید قرار داد.

به گزارش ایلنا از رودسر، فرماندار شهرستان رودسر درنشست انجمن‌کتابخانه‌های عمومی این شهرستان با بیان این مطلب که هدف تکامل و آفرینش انسان ها گرایش و حرکت به سمت و سوی خواندن است، افزود : این مهم در قرآن کریم ، معجزه نبی مکرم اسلام نیز مورد تأکید قرار گرفته است.

وی لزوم ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در جامعه به عنوان یک اصل مهم و انکار ناپذیر مورد تأکید قرار داد و گفت : همه باید مروج این فرهنگ در جامعه باشیم و نگذاریم کتاب در زندگی ما غریب باقی بماند.

فرماندار رودسر صرف پرداختن به مطالعه کتاب را کافی ندانست و اظهار داشت : باید تلاش کنیم این مهم را به سمت مطالعه کتاب های با کیفیت و با محتوا سوق دهیم . چرا که ،‌ اندیشیدن به محتوای کتاب در تکامل انسان ها هم از نظر فردی و اجتماعی فی نفسه اثر بخشی فراوانی دارد.

فرماندار رودسر در بخش دیگری از صحبت‌اش گفت : تک تک مدیران و مسئولان در حوزه های مختلف وظیفه دارند با انعکاس عملکرد و پیشرفت های حاصل در سایه تلاش ها و برنامه ریزی های انجام شده از سوی دولت تدبیر و امید ، موجبات افزایش اعتماد و دلگرمی مردم به فرزندان خود در دولت و نظام و تزریق روحیه امید و شادابی در جامعه را فراهم سازند.

 جانبازی رودسری با یاد آوری این مطلب که در دولت تدبیر و امید گام های خوب و سازنده ای در جهت ارتقاء شاخص های توسعه ای در حوزه های مختلف فرهنگی ، آموزشی ، اقتصادی و عمرانی در کشور برداشته شده است نقش مدیران را در روشنگری همه جانبه در این عرصه مورد تاکید قرار داد و افزود : شما مدیران زبان گویای دولت هستید و باید پیشرفت و توسعه مناطق خود را به مردم اطلاع رسانی کنید و این چیزی است که نظام از شما انتظار دارد.

وی با تاکید بر لزوم پیگیری اعتبار از ناحیه اعتبارات ملی توسط مدیران دستگاه اجرایی جهت تسریع در روند ارتقاء شاخص های توسعه ای شهرستان ، تصریح کرد : مدیران شهرستانی باید نسبت به افزایش سطح تعامل با مدیران استانی به منظور افزایش سهم اعتباری شهرستان اقدام کنند و تنها راه ایجاد جهش در روند توسعه شهرستان ، تعامل و جذب اعتبارات از منابع مختلف به ویژه اعتبارات ملی می باشد.

جانبازی با اشاره به عملکرد درخشان خیرین و نیکوکاران در سطح شهرستان رودسر افزود : خیرین در بخش های بهداشت و درمان ، آموزش ، مدرسه و کتابخانه سازی توانستند به نحو احسن ورود نمایند و اثرات ماندگاری را در شهرستان به ثبت برسانند که این امر بسیار ارزشمند و ستودنی و شایسته تقدیر است.

وی در ادامه سخنان خود به برگزاری‌انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی اشاره نمود و گفت : اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برگرفته از حضور مردم شریف ایران اسلامی در تمامی عرصه‌ها و صحنه‌های حساس انقلاب بوده و در این بین انتخابات از مهم‌ترین عرصه های بروز این اقتدار است.

جانبازی در بخش دیگری از سخنانش به بیان توصیه های مقام معظم رهبری درباره اجرای انتخابات پرداخت و مواردی چون برگزاری انتخابات براساس قوانین و مقررات ، تلاش در جهت ارتقاء امنیت انتخابات و جلب مشارکت حداکثری مردم را از تأکیدات مدام معظم له عنوان نمودند.

فرماندار شهرستان رودسر با اشاره به نگاه ویژه و حساس منطقه به کشور گفت : نگاه منطقه به ویژه همسایگان پیرامونی به نحوه برگزاری این رویداد مهم کشور دوخته شده است ، بنابراین باید تلاش کنیم تا با ترغیب مردم، زمینه ساز حضور حداکثری مردم شویم.

 وی خاطر نشان کرد : ما مجری برگزاری انتخابات هستیم ، مبنای کار ما هم قانون است از این رو تمام تلاش ما این است که انتخاباتی قانونمند و سالم با حضور حداکثری مردم برگزار شود.

بهداشت و درمان جامعه قانون مدرسه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر