کد خبر: 453462 A

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس گیلان خبر داد:

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس گیلان گفت: ۲۹ پروژه آموزشی و عمرانی با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال در ۱۶ شهرستان استان در دهه مبارک فجر در سطح مدارس گیلان افتتاح می‌شود.

به گزارش ایلنا از چابکسر، مقدم در مراسم کلنگ‌زنی سالن ورزشی شهدای اوشیان بخش چابکسرِ رودسر اظهار داشت: 29 پروژه آموزشی و عمرانی در دهه مبارک فجر در سطح استان گیلان افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: این تعداد پروژه با اعتبار 130 میلیارد ریال در 16 شهرستان استان افتتاح می‌شود که شامل 8 فضای آموزشی، آسفالت مدارس و استاندارد سازی سیستم‌ گرمایشی 150 مدرسه است.

مدیرکل نوسازی مدارس گیلان افزود: طی 10 ماهه نخست امسال 11 پروژه آموزشی در قالب 44 کلاس درس،  یک سالن ورزشی و یک سالن چند منظوره با اعتبار 85 میلیارد ریال به بهره ‌برداری رسید که 50 میلیارد ریال از سوی خیرین هزینه شده است.

مقدم گفت: هم‌اکنون بالغ بر 23 پروژه آموزشی با مشارکت خیرین در حال ساخت است و تلاش می‌کنیم این فضاهای‌آموزشی به سرعت ساخته شده و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیزمدارس استان گیلان با اشاره به اینکه متوسط سرانه فضای‌آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی در سطح‌کشور 5 و دو دهم مترمربع به‌ازای هر دانش‌آموز است، افزود: این رقم در استان‌گیلان برای هر دانش‌آموز 4 و چهل و سه دهم مترمربع است.

استان گیلان مدرسه گیلان آموزشی استاندارد سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر