کد خبر: 427321 A

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان:

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان گفت: تبدیل شدن به یک کانون بین‌المللی کسب و کار از اهداف کلیدی ساخت این ساختمان است.

به گزارش ایلنا از رشت، طهمورث لاهوتی اشکوری در بازدید از ساختمان کسب و کار (آیتی) شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان گفت: این ساختمان بوسیله متخصصین و مشاورین حرفه ای مدیریت می شود و هدف اصلی آن افزایش ثروت در جامعه از طریق ارتقاء فرهنگ نوآوری و رقابت سازنده میان شرکت‌های حاضر در ساختمان و موسسه های متکی بر علم و دانش است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان در خصوص اینکه چه اقداماتی در این ساختمان صورت می گیرد، بیان داشت: کمک به ارتقاء دانش فنی واحدهای فناوری به منظور رقابت در عرصه جهانی، ایجاد فضای مناسب فعالیت علمی و مهندسی برای جذب دانشمندان و متخصصان داخل و خارج از کشور، ایجاد بستر مناسب برای فعالیت واحدهای تحقیق و توسعه در شهرک و کمک به ایجاد بنگاه‌های اقتصادی جدید از جمله اقداماتی است که در این ساختمان صورت می پذیرد .

طهمورث لاهوتی اشکوری در خصوص ویژگی‌های ساختمان کسب و کار بیان داشت : قابلیت دسترسی ساده به آن بصورت فیزیکی و مجازی ، دارای ساختار ستادی کوچک ولی توانمند و مدیریت با تجربه در راهبری امور فناوری ، دارای توان تدارک امکانات و خدمات با ارزش افزوده بالاو گرایش به خودگردانی در نگهداری مجموعه و پشتیبانی دولت در راهبری نرم افزاری از جمله ویژگی های آن است .

رئیس هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان در خصوص میزان پوشش عملیاتی این طرح گفت : پوشش عملیاتی این طرح ، فعالیت در نواحی بسیار نزدیک به محل استقرار آن یعنی نواحی ای است که منابع خود را از آنها تامین می کند ، ولی به هر صورت می تواند خدماتی را به خارج از این نواحی نیز ارائه دهد.

وی در ادامه بیان داشت: صنایع کوچک و متوسط بیش از گذشته بعنوان محرک اصلی برای توسعه محسوب شده و منبع اصلی اشتغال است. نوآوری در همه زمینه‌ها تنها راه حل پیش روی هرکس برای پیدا کردن بازار فروش بزرگتر و وسعت بخشیدن به دیدگاهش برای عمل و افزایش رقابت است. بنابراین چنین مراکزی با ایجاد ساختارهایی از پیش تعیین شده که با گذشت زمان بدست آمده‌اند، وظیفه به اشتراک گذاشتن اطلاعات ، ارزیابی سیستم ها و انتقال تجربیات به واحدهای نوپا را بر عهده دارند.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان در پایان بیان داشت: تبدیل شدن به یک کانون بین‌المللی کسب و کار از اهداف کلیدی ساخت این ساختمان می باشد . از این رو هدف ما ، تقویت زیربنای صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در داخل استان و حتی کشور و ایجاد روابط استراتژیک با شرکت‌های خارجی، است.

لازم به ذکر است، این ساختمان در فضایی بالغ بر 4000 متر مربع و با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است.

استان گیلان ثروت دولت فناوری اطلاعات و ارتباطات کسب و کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر