کد خبر: 427237 A

معاون فرمانداری رودبار تاکید کرد:

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری رودبارنگهداری دام به صورت سنتی و کشتار غیربهداشتی از دغدغه‌های شهرستان است که باید نسبت به ساماندهی و فراخوان بخش خصوصی برای احداث کشتارگاه صنعتی اقدام شود.

به گزارش ایلنا از رودبار، جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان رودبار به ریاست انصاری معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری رودبار و با حضور اعضا جهت بررسی وضعیت بهداشتی شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

علیرضا انصاری توسعه پایدار را در گرو برخورداری از سرمایه انسانی دانست و انسان سالم را از فاکتورهای اصلی در سرمایه انسانی و توسعه هر جامعه برشمرد.

وی هدف از این جلسه را ارتقاء سلامت عمومی جامعه و امنیت غذایی سطح شهرستان و تعامل دستگاهها و ارگانهای ذیربط در رابطه با سلامت و امنیت غذایی شهرستان عنوان کرد و اظهار داشت: مسئله بهداشت و امنیت غذایی یکی از مسائل وشاخصه های مهم در هر جامعه است و رابطه تنگاتنگی با توسعه جامعه  دارد بنابراین باید اهتمام ویژه‌ای به این موضوع داشته باشیم.

وی اذعان داشت: خوشبختانه دولت یازدهم به بحث بهداشت و سلامت توجه ویژه ای داشته و یکی از برکات طرح تحول نظام سلامت که در دولت تدبیر و امید کلید خورد ارائه خدمات مطلوب سلامت به مردم است و مشکلات زیادی را  در حوزه بهداشت ودرمان مرتفع کرد .

 معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری در خصوص اهمیت برگزاری کارگروه سلامت و اجرای بموقع مصوبات مطالبی بیان و تاکید داشتند: ارتقاء سطح سلامت و بهداشت جامعه در گرو تلاش همگانی و احساس مسئولیت آحاد مردم علی الخصوص مسئولان دست اندر کار است.

انصاری به اهمیت رعایت بهداشت و کنترل آب شرب روستاها تاکید کرد و اذعان داشت : لازم است اداره آب و فاضلاب روستایی با همکاری بخشداران جهت جلوگیری از آلودگی آب  به صورت منظم به کلر زنی اقدام کند.

وی افزود: نگهداری دام به صورت سنتی و کشتار غیربهداشتی از دغدغه‌های شهرستان است که باید نسبت به ساماندهی و فراخوان بخش خصوصی برای احداث کشتارگاه صنعتی اقدام شود.

آب و فاضلاب بخش خصوصی دولت سلامت فراخوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر