کد خبر: 427218 A

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری خبر داد:

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری گفت: مشارکت کلمه بزرگی است که زمینه ساز این مقوله شکل گیری اعتماد متقابل است که هر چقدر این اعتمادها بیشتر باشد رابطه ها عمیق تر خواهدبود.

به گزارش ایلنا از رشت، جلسه خانه های سلامت شهرداری و بهزیستی و بررسی و اجرایی شدن بندهای تفاهم نامه با حضور طبیه بینا مدیر پیشگیری و رفع شهری با حضور انساندوست رئیس اداره بهزیستی شهرستان رشت و مدیران سرای محلات و جمعی از نمایندگان یهزیستی و بهداشت در دفتر شهردار رشت برگزار شد.

طیبه بینا در این جلسه، بهزیستی و مرکز بهداشت را دو بازوی مهم عنوان کرد و اظهار داشت: از بدو راه اندازی و تاسیس اداره سلامت شهرداری رشت این دو مرکز بدون هیچ گونه چشم داشتی این مجموعه را در پیشبرد و تحقق اهداف سلامت یاری رسانند 

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری مهم ترین وظیفه مدیران محلات را در این سرای ، کاهش آسیب های اجتماعی و ارائه خدمات مناسب و بهینه به شهروندان هر محله دانست و گفت: از منظر شهری تمامی محلات باید از خدمات یکسان و برابری بهره مند شوند ولی توجه به اینکه از آغاز فعالیت سرای محلات مدت زمان زیادی نمیگذرد پس نمیتوان انتظار داشت که در همه مناطق یصورت یکسان خدمات ارائه گردد ولی با اینحال ما تمام سعی خویش را خواهیم کرد تا با استخراج و ارائه سرفصل های آموزشی یکسان به همه مناطق بتوانیم در آینده ای نزدیک به ترفیع هرچه بیشتر فرهنگ سازی مورد نظر و مطلوب خویش برسیم. 

وی با بیان اینکه تاکنون همکاری متقابلی بین شهرداری و مرکز بهداشت وجود داشته تصریح کرد: مشارکت کلمه بزرگی است که زمینه ساز این مقوله شکل گیری اعتماد متقابل است که هرچقدر این اعتمادها بیشتر باشد رابطه ها عمیقتر خواهدبود.

بینا از اجرای طرح شورایاری بصورت پایلوت در تمامی سرای محلات خبر داد و گفت: در راستای رفع مشکلات محلات و بهره گیری از نظرات و دیدگاه های آحاد مردم، افرادی از ساکنین محل انتخاب و نسبت به ترفیع مشکلات و درخواست اهالی محله، شهرداری را کمک خواهند نمود. 

وی نقش شورایاری ها را در انعکاس مشکلات و مسائل واقعی و نیازهای اصلی محلات مهم دانست و اظهار داشت: فعالیت شورایاری ها یکی از نیازهای شهر رشت می باشد که ماهیت وظایفشان صرفاً جنبه شناسایی، نظارتی، مشورتی و همکاری دارند. 

وی از جمع آوری بانک اطلاعاتی برای معلولین در سرای محلات خبر داد و گفت: از آنجائی که افراد دارای معلولیت نیز جزء شهروندان محسوب می شوند و براساس قانون یکی از وظایف شهرداری تدوین و برنامه ریزی برای کلیه شهروندان صرف نظر از فعالیت های جسمانی، جنسی و اجتماعی است بنابراین با اختیار دادن این اطلاعات به مدیران محلات آموزشهای لازم به این عزیزان انجام خواهد شد.

آسیب های اجتماعی شهرداری مشکلات تخلفات برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر