کد خبر: 424014 A

معاون فرماندار آستارا تاکید کرد:

معاون امور عمرانی فرماندار آستارا گفت: استفاده از افزودنی‌های غیرمجاز در پخت نان تخلف محسوب می‌شود و در این راستا با نانوایان متخلف برخورد قانونی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از آستارا، وحید پورحضرت امروز در جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان آستارا بیان کرد: بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، شبکه بهداشت و تعزیرات حکومتی در بازرسی های خود به مقوله بهداشت در پخت نان توجه جدی کنند.

وی بیان کرد: بر اساس گزارش‌های واصله، بیشتر لواش پزی‌ها در مراحل پخت نان از افزدونی‌های غیرمجاز نظیر جوش شیرین استفاده می‌کنند.

پورحضرت اذعان داشت: استفاده از افزودنی‌های غیرمجاز نظیر جوش شیرین می‌تواند سلامت جسمی انسان‌ها را با خطر مواجه کند و شایسته است متولیان امر بهداشت به این مورد توجه ویژه‌ای بکنند.

وی رعایت نظم و بهداشت فردی را از سوی نانوایان ضروری خواند و گفت: آن تعداد از واحدهایی نیز که بدون پروانه کسب اقدام به فعالیت در شهرستان می کنند، پلمپ و تعطیل می‌شوند.

معاون فرماندار آستارا با اشاره به اینکه تعداد نانوایی‌های موجود در شهرستان آستارا در حد مطلوب و رضایت‌بخش است، اظهارکرد: مجوز جدیدی برای راه‌اندازی نانوایی‌های یارانه‌ای صادرنمی‌شود و صدور مجوز برای راه‌اندازی نانوایی‌های آزادپز نیز براساس بررسی‌های صورت گرفته و در صورت احساس نیاز در منطقه مورد تقاضا خواهد شد.

تعزیرات صنعت معدن و تجارت فرماندار معاون یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر