کد خبر: 415561 A

مدیرکل کمیته امداد گیلان خبر داد:

ایلنا: مدیرکل کمیته امداد گیلان گفت: در مرحله اول جشن عاطفه‌ها مردم نیکوکار گیلان 711 میلیون و 20 هزار تومان کمک کردند.

به گزارش ایلنا از رشت، دومین مرحله از جشن عاطفه‌ها در دهمین روز از مهرماه به صورت نمادین در یکی از مدارس دخترانه رشت با حضور مدیرکل، معاونان و رؤسای ستادی و شهرستانی کمیته امداد استان و همچنین مدیران و معاونان آموزش و پرورش استان و تعداد زیادی از دانش آموزان برگزار شد.

مدیرکل کمیته امداد گیلان در این مراسم با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و آرزوی موفقیت بیشتر برای دانش آموزان تاکید کرد: کمک شما به همنوعان خود موجب فراهم آوردن شرایط مناسب تحصیلی با حفظ کرامت و عزت نفس دانش آموزان بی‌بضاعت می شود که این کار شما بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

علیرضا محمدی با بیان اینکه جشن عاطفه‌ها هر ساله با هدف ایجاد همدلی و همراهی با دانش آموزان بی‌بضاعت است افزود: ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری و استمرار کمک به نیازمندان باعث کم شدن فاصله طبقاتی در جامعه و کاهش فقر می‌شود که به دنبال آن شاهد کم رنگ شدن آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها نیز خواهیم بود.

وی با بیان اینکه امسال 300 هزار پاکت برای مشارکت دانش آموزان و اولیاء آنان در مدارس گیلان توزیع شده است افزود: عواید حاصل از این پاکت‌ها در مدارس با تشخیص مدیر هر مدرسه صرف امور تحصیلی دانش آموزان بی بضاعت و کم بضاعت همان مدرسه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان به کمک 711 میلیون و 20 هزار تومانی مردم نیکوکار گیلان در مرحله اول جشن عاطفه‌ها اشاره کرد و افزود: کمک‌های دانش آموزان منحصر به جشن عاطفه‌ها نیست و در طول سال دانش آموزان بی‌بضاعت از سوی مدیران مدرسه شناسایی و در قالب کمک‌های نقدی، خرید لوازم التحریر و پوشاک به آنها مساعدت می‌شود.

محمدی با بیان اینکه اکنون 10 هزار و 300 دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد گیلان هستند تصریح کرد: مساعدت و کمک مردم نیکوکار گیلان باعث شد تا همه دانش آموزان با دریافت سبد تحصیلی با دست پر سال تحصیلی جدید را آغاز کنند.

در ادامه معاونان پرورشی و آموزشی آموزش و پرورش ناحیه 2 رشت نیز  با قدردانی از مجموعه امدادگران کمیته امداد به دلیل حمایت مادی و معنوی از نیازمندان و فراهم آوردن شرایط کمک به محرومان بر ادامه همراهی و کمک و مساعدت با دانش آموزان بی‌بضاعت تاکید کردند.

 لازم به ذکر است در پایان برگزاری مراسم، مسئولان و دانش آموزان کمک‌های نقدی خود را در قالب پاکت‌های ویژه جشن عاطفه‌ها، به دانش آموزان بی‌بضاعت اهداء کردند.

کمیته امداد جشن عاطفه ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر