کد خبر: 413518 A

فرماندار صومعه سرا:

فرماندار صومعه‌سرا گفت: آنچه در انقلاب اسلامی ایران رخ داده، مصداق بارز گفتار نیک، پندار نیک و کردار نیک است

به گزارش ایلنا از صومعه‌سرا، همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، نوای زنگ‌مهر به همراه زنگ سرشماری در مدرسه نمونه دولتی حیات طیبه صومعه‌سرا با حضور فرماندار این شهرستان، امام‌جمعه، فرمانده سپاه و دیگر مسئولان شهرستانی و استانی به صدا در آمد.

 حسین اسماعیل‌پور در این مراسم ضمن تبریک سال تحصیلی جدید از شروع سرشماری در سوم مهر 1395 خبر داد و افزود: همه شهروندان می‌توانند از امروز با مراجعه به سایت سرشماری به صورت اینترنتی اطلاعات نفوس و مسکن خود را ثبت کنند.

فرماندار صومعه‌سرا با اشاره به  حوزه روانشناسی و جامعه شناسی از سه سطح شناخت یا همان بصیرت سخن گفت و تصریح کرد: این سطوح شامل سه سطح گفتاری، پنداری و رفتاری است و دقیقا همان چیزی است که ما هزاران سال پیش به آن پندار نیک، گفتار نیک و کردار نیک می‌گفتیم.

وی با بیان اینکه نمونه بارز این شناخت را  هم در حوزه دین و هم در حوزه علم و هم در حوزه ملی داریم، عنوان کرد: زیباترین شناخت‌ها در تشیع علوی آنجاست که امیرالمومنین (ع) همه دنیا را به کوچک‌ترین چیز تشبیه کرد.

فرماندار صومعه‌سرا زیباترین رفتارها را به امام‌حسین(ع) نسبت داد و خاطرنشان کرد: آنجا که شناخت رفتاری یا همان کردار نیک به اوج خود می‌رسد در کربلاست.

وی همچنین زیباترین گفتارها را در کلام حضرت‌زینب(س)دانست و افزود: این بانو در سخت‌ترین شرایط و مصیبت‌ها که از او پرسیدند چه دیدی ؟؟!! فرمود: "ما رایت الا جمیلا" یعنی گفتار زیبا اهم بر تمامی زشتی‌ها و بلایاست.

اسماعیل‌پور آنچه که در انقلاب اسلامی ایران رخ داده را مصداق بارز گفتار نیک، پندار نیک و کردار نیک بیان کرد و افزود: دفاع مقدس نمونه بارز و کامل این شناخت ملی است.

فرماندار صومعه سرا در ادامه از جوانانی با اندیشه پاک و گفتارهای سلیم و رفتارهای بسیار زیبا سخن گفت که هم انقلاب را برپا کردند و هم جنگ را ادامه دادند و هم امروز در عرصه‌های مختلف کشور می‌درخشند.

حسین اسماعیل‌پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر