کد خبر: 401973 A

استاندار گیلان خبر داد:

ایلنا: استاندار گیلان از دغدغه مشترک مسئولان استان برای رفع مشکلات گیلان خبر داد و افزود: تعامل خوبی با همه نمایندگان استان وجود دارد که باید از این فضا برای توسعه هر چه بیشتر استان بهره گیریم.

به گزارش ایلنا از رشت، محمد علی نجفی امروز در نشست با مجمع نمایندگان گیلان به تلاش‌های صورت گرفته در دولت تدبیر و امید برای بهبود وضعیت اشتغال استان اشاره کرد و اظهار داشت: با تلاش‌های صورت گرفته نرخ بیکاری استان از 15.6 به 11 درصد تقلیل یافته است.

وی به بهبود جایگاه استان از سومین و پنجمین استان بیکار کشور در آغاز دولت تدبیر و امید به بیستمین استان کشور اشاره کرد و افزود: با تمامی این اقدامات ولی هنوز رضایت کامل در این بخش حاصل نگردیده و باید تلاش بیشتری صورت پذیرد.

نجفی با بیان اینکه در این گونه جلسات مشترک ، توانایی استان و نحوه پیگیری مباحث توسعه ای همچون اشتغال، تولید، صنعت، کشاورزی، گردشگری ، تجاری و خدماتی بررسی خواهد شد افزود: ایجاد اشتغال و رفع معضلات بیکاری از جمله مباحث مهمی بود که علی رغم رشد خوب حاصل شده در این جلسه به آن پرداخته شد.

وی از عزم استان به منظور کسب مقام برتر کشوری در تمامی بخش‌‌های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خبر داد و افزود: حرکت‌های خوبی در این راستا صورت گرفته است.

استاندار گیلان همچنین با اشاره به اجرای پروژه‌های عمرانی در استان اظهار داشت : پروژه‌های خوبی در مرکز استان و شهرستان در دست اجراست که در هفته دولت به طور کامل به آن پرداخته خواهد شد.

نجفی با بیان اینکه تعامل خوبی با نمایندگان استان وجود دارد افزود: مسئولان دغدغه مشترک برای رفع مشکلات استان دارند و از این فضا باید برای توسعه هرچه بیشتر استان بهره گیریم.

رییس مجمع نمایندگان استان نیز اشتغال و حل مشکلات بیکاری را از جمله مباحث مهم مطرح شده در این نشست عنوان کرد و افزود: حمایت از تولید کنندگانی که اکنون با 20 درصد از ظرفیت خود در حال تولید هستند از جمله مباحثی بود که باید چاره‌اندیشی می‌شد.

وی بررسی و تدبیر درخصوص سرمایه در گردش واحدهای تولیدی که اکنون نیازمند این سرمایه بوده تا از حداکثر ظرفیت خود بهره گیرند را از جمله مباحث مطرح شده در این نشست عنوان کرد و افزود: در این نشست همچنین درخصوص سرمایه‌گذارانی که تمایل به سرمایه گذاری بزرگ در استان دارند بررسی‌های لازم صورت گرفت .

وی گفت: تصمیم گیری‌هایی که در این گونه جلسات اتخاذ می‌شود با وزرای مربوطه در آن راستا جلسه گذاشته خواهد شد.

وی بررسی پروژه‌هایی نظیر سدهای لاستیکی و سد شفارود، راه آهن رشت- آستار،  مباحث کشاورزی، عمران روستایی، اجرای طرح هادی، آبرسانی و مسائل متنوع در شهرستان‌ها که نیازمند گره‌گشایی بوده را از جمله مباحث مطرح شده در این نشست عنوان کرد.

لاهوتی گفت: با وفاق  خوبی که بین مسئولان استان و خصوصاً استاندار و نمایندگان وجود دارد مسائل توسعه‌ای استان به خوبی در حال پیگیری است.

دولت کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر