کد خبر: 401886 A

رئیس سازمان صنعت، معدن گیلان عنوان کرد:

ایلنا: رئیس سازمان صنعت، معدن گیلان با بیان اینکه زیرساخت‌های گیلان آماده جهش اقتصادی است، اظهار کرد: سال گذشته در ثبت پروانه‌های تاسیس واحدهای تولیدی رتبه چهارم کشور را کسب کردیم.

به گزارش ایلنا از فومن، علی منتظری صبح امروز در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی این شهرستان و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آرامش ایجاد شده در کشور فرصت مناسبی برای استفاده از مزیت‌های موجود است، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم مشکلات بخش صنعت و واحدهای تولیدی استان به کمترین حد برسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، اعمال تحریم‌ها علیه کشور را به مرور زمان خواند و تصریح کرد: رئیس جمهور آمریکا در اعمال تحریم‌ها علیه ایران واژه فلج‌کننده را به‌کار برد اما فلج نشدیم.

وی به وارد آمدن آسیب‌ها به دلیل اعمال تحریم‌ها به کشور اشاره کرد و گفت: برطرف کردن آسیب‌ها نیازمند زمان است زیرا روزهای متوالی باید روی موضوعی کار شود تا آن امر تحقق پیدا کند.

وی سهمیه تسهیلات مذکور برای واحدهای کوچک و متوسط را فرصت مناسبی برای ایجاد اشتغال در گیلان عنوان کرد و افزود: کمک رسانه‌ها در اجرای کیفی امر مذکور بسیار حائز اهمیت است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به انتقادها در جامعه، خاطرنشان کرد: از انتقادهای سازنده استقبال می‌کنیم اما شرایط تخریبی مناسب نیست.

منتظری، ایران را کشوری ثروتمند توصیف کرد و یادآور شد: آسیب‌های وارد شده ناشی از اعمال تحریم‌ها را باید ترمیم کنیم تا گیلان به شرایط ایده‌آل خود برگردد.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های گیلان آماده جهش اقتصادی است، اظهار کرد: سال گذشته در ثبت پروانه‌های تاسیس واحدهای تولیدی رتبه چهارم کشور را کسب کردیم.

منتظری، احداث آزادراه قزوین ـ رشت و راه‌آهن در حال احداث قزوین ـ رشت در جذب سرمایه‌گذاری گیلان را تاثیرگذار خواند و بیان کرد: وجود منطقه آزاد انزلی، گیلان را یکی از استان‌های مستعد برای سرمایه‌گذاری کرده است.

وی با اشاره به همراهی بسیار خوب مدیران دستگاه‌های اجرایی برای پیشرفت برنامه‌ها در گیلان، تصریح کرد: فصل‌های متوالی در فضای بهبود کسب و کار رتبه برتر کشور را کسب کردیم و بیشتر آن در حوزه صنعت و بازرگانی گیلان اتفاق افتاده است.

سازمان صنعت معدن سرمایه کسب و کار مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر