کد خبر: 394925 A

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن گیلان:

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن گیلان گفت: اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که در شرایط فشار، تحریم، دشمنی‌ها و خصومت‌های شدید می‌تواند تعیین کننده رشد و شکوفایی کشور باشد.

به گزارش ایلنا از رشت، همایش ملی تبیین جایگاه بخش‌خصوصی در اقتصاد مقاومتی با همکاری اتاق‌های بازرگانی، اصناف، تعاون و دانشگاه گیلان صبح امروز در سالن تالار حکمت این دانشگاه برگزار شد.

هادی تیزهوش‌ تابان با اشاره به اهمیت هماهنگی بین بخش‌ خصوصی و دولت گفت: تعامل لازم بین دولت و بخش‌خصوصی در گیلان وجود دارد.

وی تحقق منویات مقام معظم رهبری را هدف مهم از برگزاری همایش مذکور ذکر کرد و افزود: هماهنگی ارگان‌های بخش‌ خصوصی و دولت موجب تحقق اقتصاد مقاومتی می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان در حاشیه مراسم مذکور هدف از برگزاری همایش مورد نظر را عملیاتی کردن شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل عنوان کرد.

تیزهوش‌تابان تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که در شرایط فشار، تحریم، دشمنی‌ها و خصومت‌های شدید می‌تواند تعیین کننده رشد و شکوفایی کشور باشد.

وی ارکان اقتصاد مقاومتی را شامل مقاوم بودن اقتصاد، استفاده از تمام ظرفیت‌های دولتی و مردمی، حمایت از تولید ملی، مدیریت منابع ارزی و مدیریت مصرف بیان کرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان ادامه داد: مقام معظم رهبری در شهریور سال 89 در دیدار با کارآفرینان برای نخستین بار واژه اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند.

این مسئول تولیدات مناسب و توسعه صادرات را در تحقق اقتصاد مقاومتی مهم دانست و یادآور شد: تسهیل در ارتباطات و برطرف شدن مشکلات اقتصادی به رونق اقتصادی کشور کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را معنا و مفهومی از کارآفرینی بیان کردند، گفت: برای رفع نیاز اساسی کشور به کارآفرینی نیز دو دلیل فشار اقتصادی دشمنان و آمادگی کشور برای جهش را معرفی کردند.

تیزهوش‌تابان گیلان را دارای ظرفیت تجارت با روسیه بیان کرد و متذکر شد: استفاده از فرصت‌های تجاری گیلان با کشورهای حاشیه خزر به‌ویژه روسیه می‌تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش مهمی داشته باشد.

وی تثبیت نرخ ارز و ورود سرمایه‌گذاران خارجی به بازارهای ایران را از جمله عوامل تاثیرگذار در تحقق اقتصاد مقاومتی دانست.

اقتصاد مقاومتی بخش خصوصی دولت صنایع و معادن کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر