کد خبر: 373728 A

رئیس پارک علم و فناوری گیلان خبر داد:

ایلنا: رئیس پارک علم و فناوری گیلان مدل مفهومی اقتصاد مقاومتی را اقتصاد چابک عنوان کرد و گفت: اقتصاد بر پایه تولید، توزیع و استفاده از دانش و اطلاعات قرار دارد و در این راستا دو مفهوم جدید در پارک علم و فناوری گیلان مطرح و تعریف شده است.

به گزارش ایلنا از رشت، مجید متقی‌طلب صبح امروز در جلسه هم‌اندیشی اقتصاد مقاومتی گیلان گفت: سال‌های گذشته پنج علم را مبنای توسعه می‌دانستند و اکنون علم جدید تفکر یا مغز بر مبنای اقتصاد دانش‌بنیان اضافه شده است.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان راهکار اقتصاد مقاومتی را اقتصاد دانش‌بنیان عنوان کرد و افزود: سالانه بر اساس گزارش رقابت‌پذیری در دنیا کشورها رتبه‌بندی می‌شوند.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان مدل مفهومی اقتصاد مقاومتی را اقتصاد چابک عنوان کرد و گفت: اقتصاد بر پایه تولید، توزیع و استفاده از دانش و اطلاعات قرار دارد و در این راستا دو مفهوم جدید در پارک علم و فناوری گیلان مطرح و تعریف شده است.

وی با بیان اینکه مقاوم بودن یک مفهوم طیفی است، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی یک مفهوم مطلق بوده و دارای اندازه مشخص نیست.

وی اقتصاد مقاومتی قبل از علم را یک مفهوم عقلی خواند و بیان کرد: در تمام دنیا اصل بر استحکام، مقاومت و قوام مهم بوده و این یک اصل عقلی است.

این مسئول بر فعال کردن دانشگاه‌ها و مراکز علمی در راستای اقتصاد مقاومتی در این استان تأکید کرد و یادآور شد: نیاز است کمیته ویژه‌ای در مورد مذکور در استان تشکیل شود.

وی خواستار تعریف میزان آمادگی فناوری در گیلان شد و اظهار کرد: سطح آمادگی صنعتی و سرمایه‌گذاری در استان از دیگر موضوع‌های مهم به منظور ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان است.

متقی‌طلب از همکاری پارک علم و فناوری گیلان با دانشگاه‌های استان خبر داد و افزود: همکاری با صنعت و جذب سرمایه در گیلان آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد با ثبات و رقابت‌پذیر از مؤلفه‌های کلیدی اقتصاد مقاومتی است، خاطرنشان کرد: اقتصاد درون‌زا، اقتصاد برون‌گرا و اقتصاد عدالت‌بنیان از دیگر مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی است.

اقتصاد اقتصاد مقاومتی رقابت صنعت علم و فناوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر