کد خبر: 373607 A

صبح امروز صورت گرفت؛

مراسم ویژه سالروز آزادسازی خرمشهر در گلزار شهدای این شهر با حضور مردم، مسئولان و خانواده‌های معظم شهدا برگزار شد.

به گزارش ایلنا از رشت، ابراهیم طاهرنژاد مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان در این مراسم گفت: فتح خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است.

وی افزود: جوانان و نوجوانان باید اراده پولادین رزمندگان اسلام را الگوی خود در همه صحنه های زندگی قرار دهند، چرا که آن ها با دست خالی اما با تکیه بر سلاح تقوا توانستند غیرممکن را ممکن و متجاوزان را از خاک پاک وطن بیرون کنند.

طاهرنژاد با بیان اینکه توطئه‌های دشمنان بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران همچنان ادامه دارد، تاکید کرد: استکبار جهانی پس از اینکه از حمله نظامی به ایران ناامید شد اقدام به اعمال تحریم های ناجوانمردانه اقتصادی علیه کشور کرد که خوشبختانه با رهنمودهای مقام معظم رهبری تا به امروز نتوانسته اند کاری پیش ببرند. 

این مسئول بیان داشت: دشمن با هدف تسخیر کامل خوزستان، الحاق آن به عراق و تسلط همه جانبه بر اروند کنار برای گسترش تجارت های دریایی و در نهایت سقوط انقلاب اسلامی با ایران وارد جنگ شد اما با توجه به امکانات و تسلیحات پیشرفته، حتی نتوانست یک وجب از خاک ایران را تصرف کند و این مهم نتیجه ایمان قوی رزمندگان اسلام بود. 

وی‌تصریح کرد بیش از 40 کشور سرمایه‌دار و ابرقدرت دنیا با کمک‌های‌مالی، تسلیحاتی و اعزام نیروهای نظامی به عراق، سعی در براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی داشتند اما ایمان رزمندگان ایران زبونی و شکست رژیم بعثی را به همراه داشت. 

طاهرنژاد با بیان اینکه آزادسازی خرمشهر حاصل خون‌های ریخته شده شهدا و جانفشانی ایثارگران و پایداری مردم در کنار رهبری داهیانه امام راحل است، افزود: گیلان در انقلاب اسلامی 22 هزار جانباز و هشت هزار شهید را تقدیم کرده است.

ایران خانواده خانواده های معظم شهدا مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خرمشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر