کد خبر: 373599 A

رئیس مرکز بیماری‌های گوارش دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

رئیس مرکز بیماری‌های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: این استان به لحاظ‌ جمعیتی از جمله استان‌های چاق کشور بوده و 70 درصد از افرادی که برای بررسی‌ و درمان بیماری‌های کبد چرب، قلبی و عروقی مراجعه می‌کنند، با اضافه وزن روبرو هستند.

به گزارش ایلنا، فریبرز منصورقناعی صبح امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته سلامت گوارش، گفت: هر ساله از دوم تا نهم خرداد ماه هفته سلامت گوارش نامگذاری شده است.

وی شعار امسال انجمن جهانی گوارش تغذیه را«گوارش و سلامتی» عنوان کرد و افزود: هدف از انتخاب شعار مذکور این است که انجمن‌های زیر نظر انجمن گوارش، مناسب با شعار سال به مردم اطلاع‌رسانی کرده و آگاهی دهند.

‌منصور قناعی با اشاره به اینکه انسان‌ها باید‌ روزانه ‌4 تا 6 وعده غذا بخورند، خاطرنشان کرد: گیلان به لحاظ‌جمعیتی از جمله استان‌های چاق کشور بوده و 70 درصد از افرادی که برای بررسی‌ و درمان بیماری‌های کبد چرب، قلبی و عروقی مراجعه می‌کنند، اضافه وزن دارند.

این مسئول با اشاره به تأکید دین مبین اسلام به داشتن تغذیه سالم، گفت: دین مبین اسلام‌ راه‌ ورود بیماری‌ها‌ به بدن انسان را معده‌ دانسته‌ و اگر در خوردن غذا و خوراکی‌های دیگر رعایت کنیم بیش از 90 درصد بیماری‌های گوارش ایجاد‌ نمی‌شود.

وی حذف سیگار و مشروبات الکلی را یکی از عوامل مهم حفظ سلامت گوارشی انسان‌ها عنوان و یادآور شد: دوری از سیگار، مشروبات الکلی و... یکی از عوامل‌ مهم جلوگیری از بیماری‌های سرطان است.

رئیس‌مرکز تحقیقات‌ بیماری‌های گوارش و کبد‌ دانشگاه علوم پزشکی گیلان، استفاده از میوه و سبزیجات را در حفظ سلامت انسان‌ها بسیار موثر دانست و متذکر شد: استفاده از میوه و سبزیجات به صورت روزانه‌ باید در سبد غذایی انسان‌ها گنجانده و از مصرف آبمیوه‌های صنعتی به‌دلیل دارا بودن رنگ‌های خوراکی پرهیز شود.

پیاده روی جامعه دانشگاه علوم پزشکی سبزیجات سرطان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر