کد خبر: 373244 A

با حضور فرماندار انجام شد؛

نمایشگاه عکس با موضوع طبیعت، پدیده‌های اجتماعی و سبک زندگی در سالن معراج اداره ارشاد آستارا افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از آستارا، امروز شنبه اول خرداد ماه با حضور فرماندار و تنی چند از رؤسای ادرات و مردم فرهنگ دوست آستارا و نیز جمع کثیری از هنرمندان این شهرستان، نمایشگاه عکس «امیر کرمکار» با موضوع طبیعت، پدیده های اجتماعی و سبک زندگی در سالن معراج اداره ارشاد افتتاح شد.

این نمایشگاه که با تعداد 20 تابلو در ابعاد شصت در نود و 12 تابلوی هیجده در سیزده و حدود 200 قطعه عکس که به صورت هدیه در بین مدعوین پخش گردید، آغاز به کار کرد.

ابوطالب جوان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا همزمان با افتتاح این نمایشگاه طی سخنان کوتاهی گفت: ما با این دست از کارهای فرهنگی قصد داریم نظرها را به سوی گنجینه ارزشمند میراث فرهنگی این خطه سرسبز و هنر پرور جلب کنیم.

وی تصریح کرد: در فضای افسار گسیخته مجازی که بر اوقات فراغت اکثر جوانان ما سایه انداخته و قدرت هرگونه نوع آوری را از آن عده از جوانان سلب کرده، حرکت هایی فرهنگی از این دست می تواند شادابی و طراوت را در دستیابی جوانان به ارزش های فرهنگی باز گرداند و آن ها را به دستیابی برای کسب و کار مورد علاقه خود تشویق کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر آستارا در خاتمه با اشاره به روند کاهش جمعیت در کشور گفت: با توجه به کاهش رشد جمعیت در کشور، یکی از کارهای اساسی ما بابد این باشد که جوانان شایسته ای مثل امیر کرمکار را تشویق کنیم تا با تکیه بر توانایی های خود و با بهره گیری از تکنولوژی و فضاهای مجازی و برپایی نمایشگاه هایی از این دست در راه اعتلای خود و کشور گام هایی موثر بردارند.

گفتنی است امیر کرمکار فارغ التحصیل رشته کامپیوتر و متولد 1366 است وی کار عکاسی را از سال 88 بصورت حرفه ای آغاز و در بهمن ماه سال گذشته موفق به اخذ جایزه نمایشگاه عکس اصفهان با نام دست های مهربان شده است. 

این نمایشگاه صبح و بعدازظهر و تا روز هتفم خرداد برپا خواهد بود.

اوقات فراغت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی طبیعت فرماندار هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر