کد خبر: 360612 A

فرماندار رشت

ایلنا: فرماندار رشت گفت: 28 درصد از اشتغال شهرستان رشت در بخش کشاورزی است و از این توانمندی می‌توان در صنایع تبدیلی، آبزی‌پروری و گل و گیاه استفاده کنیم.

به گزارش ایلنا از رشت، سید عیسی مهدوی پیش از ظهر امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی این شهرستان بیان کرد: دولت بر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از طرف مقام معظم رهبری تأکید دارد و دستورالعمل اجرایی آن صادر شده است.

مهدوی به تشکیل شورای اقتصاد مقاومتی شهرستان رشت در سال 94 اشاره کرد و گفت: شورای مذکور اتاق فکری برای عملیاتی کردن سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در رشت است.

فرماندار رشت تصریح کرد: وابستگی به فروش نفت موجب شده به برخی داشته‌های خود توجه نداشته باشیم و دشمنان از اقتصاد ما استفاده ابزاری کنند.

وی بهره‌گیری از روابط بین‌المللی به منظور ارتقای اقتصاد داخلی را از موضوع‌های مهم خواند و افزود: امسال دولت اقتصاد مقاومتی را در دستور کار خود قرار داده است.

مهدوی بخش کشاورزی، صنایع خرد و فعالیت‌هایی که موجب اشتغال سریع شود را از برنامه‌های اجرایی در راستای اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و خاطرنشان کرد: 28 درصد از اشتغال شهرستان رشت در بخش کشاورزی است و از این توانمندی می‌توان در صنایع تبدیلی، آبزی‌پروری و گل و گیاه استفاده کنیم.

فرماندار رشت به استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی و فعالیت‌های خرد به منظور گسترش اشتغال خانگی در سال 95 اشاره کرد و ادامه داد: اشتغال خانگی باید به نحو مطلوب برای خانواده‌های روستایی اجرایی شود.

وی افزود: یک‌چهارم از اراضی کشاورزی گیلان در رشت واقع شده است و 28 درصد از برنج استان در این شهرستان تولید می‌شود.

فرماندار رشت از تولید 11 درصد از برنج کشور در شهرستان خبر داد و تصریح کرد: فرآوری محصولات کشاوری می‌تواند در ارتقای معیشتی خانوارهای روستایی موثر باشد.

مهدوی با اشاره به اینکه طبق قانون شهرداران موظف هستند بازار خوداشتغالی و عرضه محصولات را در شهرها ایجاد کنند، اذعان داشت: مرکز عرضه محصولات خانگی و روستایی در شهر خمام ایجاد شده است.

فرماندار رشت بازارهای محلی را بستری برای عرضه محصولات خانگی به‌ویژه صنایع دستی ذکر کرد و یادآور شد: استقبال خوبی از بازارهای عرضه محصولات خانگی شده است و شهرداران دیگر شهرها باید در این زمینه تلاش کنند.

مهدوی با بیان اینکه مکان‌سنجی ایجاد بازارهای محلی باید توسط شهرداران انجام شود، اظهار کرد: اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در شهرستان رشت الگویی برای دیگر مناطق در گیلان است.

استفاده از ظرفیت برنج دولت کشاورزی صنایع تبدیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر