کد خبر: 352867 A

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان

ایلنا: معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از برپایی 7 نمایشگاه عرضه مستقیم کالا و 744 فروش فوق العاده در آستانه عید نوروز در سطح استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، مجید زیرک صبح امروز در نشست هماهنگی بازار عید این سازمان، با اشاره به اقدامات نظارتی و اجرای طرح پایش بازارِ خرید و فروش کالا و خدمات در آستانه عید نوروز گفت: از 15 اسفند تا پایان سال 744 فروشگاه صنفی و شرکت تعاونی در طرح فروش‌های فوق‌العاده سراسر استان مشارکت می‌کنند.

وی افزود: در این طرح کالاهای مورد نیاز شب عید اعم از پوشاک، کیف و کفش، مواد غذایی، خشکبار، شیرینی و شکلات و مواد شوینده با 10 تا 15 درصد تخفیف به شهروندان گیلانی عرضه می‌شود.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان همچنین از پیش بینی برگزاری 7 نمایشگاه کالای بهاره پس از اخذ مجوزهای لازم در استان خبر داد و افزود: پیش بینی می‌شود دو نمایشگاه در شهر رشت و بقیه در شهرستان‌های انزلی، تالش، رضوانشهر، رودسر و آستارا برپا شود.

زیرک با اشاره به نظارت مداوم و همیشگی بر 60 قلم کالای مورد نیاز شهروندان گفت: بر توزیع و عرضه و یا کمبود کالاهای اساسی مانند مواد غذایی، محصولات کشاورزی و پروتئینی، کالاهای بهداشتی، محصولات فلزی، غیر فلزی و معدنی به صورت مستمر نظارت می شود و هم اکنون هیچگونه کمبود موجودی کالا در آستانه شب عید در استان نداریم.

وی تصریح کرد: این طرح با همکاری بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، اعضاء انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده و بازرسان افتخاری در استان اجرا می شود.

زیرک همچنین از انجام گشت های مشترک با همکاری تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی، میراث فرهنگی و گردشگری، اتاق اصناف و ... خبر داد.

گفتنی است استان گیلان دارای 55 فروشگاه بزرگ، 150شرکت پخش کالا با دارا بودن بیش از 2 هزار خودور در ناوگان پخش، 3 هزار و 680 واحد نانوایی شامل (یک هزار واحد نانوایی دوگانه سوز و 550 واحد نانوایی آزادپز)، 109 انبار عمومی کالا با ظرفیت 300 هزار تن و 71 سردخانه با ظرفیت 100 هزار تن کالا می باشد.

نمایشگاه عرضه مستقیم کالای بهاره در گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر