کد خبر: 352853 A

در هفته منابع طبیعی صورت میگیرد؛

ایلنا: مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: در هفته منابع طبیعی پایگاه اطفای حریق لاکان رشت مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

به گزارش ایلنا از رشت، داود زارع پیش از ظهر امروز در مراسم جشن درختکاری در دانشگاه گیلان، صیانت و پاسداشت منابع طبیعی را از وظایف اصلی و اهداف مهم حافظان انفال الهی دانست و بیان کرد: پیش از انقلاب اسلامی این سرمایه مهم مورد بهره‌برداری گسترده قرار می‌گرفت و مورد تاراج واقع می‌شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به اینکه پس از انقلاب اسلامی با درایت معمار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری تمام تلاش بر حفظ سرمایه‌های طبیعی کشور به‌کار گرفته شده است، افزود: برای پاسداشت منابع طبیعی همکاری بین مسئولان نظام و مشارکت‌های مردمی افزایش چشمگیری یافته است.

وی اذعان داشت: استقبال در زمینه زراعت چوب با توجه به ترویج فرهنگ منابع طبیعی و لزوم حفاظت از عرصه‌های جنگلی و بهبود چشمگیر بوده است.

زارع با بیان اینکه در هفته منابع طبیعی جاری 200 هزار نهال بین مردم به صورت رایگان توزیع می‌شود، افزود: سالانه جنگل‌کاری دستی در حدود دو هزار هکتار اراضی گیلان پیگیری و انجام می‌شود.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان اجرای طرح‌های توسعه جنگل و زراعت چوب را در دستور کار منابع طبیعی گیلان عنوان کرد و تصریح کرد: در قالب پروژه طرح صیانت در سال‌های 80 تا 93 تنها در یک مورد بیش از 17 هزار و 120 هکتار جنگل‌کاری به انجام رسیده است.

زارع، گیلان را در بحث تولید صنوبر قطب کشور خواند و بیان کرد: در هفته منابع طبیعی از یک گونه رقم تحقیقاتی صنوبر با عنوان گیلدار رونمایی می‌شود.

وی از اجرای برنامه خودش کاشت نهال در شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان خبر داد و یادآور شد: درختکاری زیتون در مساحت 500 هکتاری در لوشان نیز از دیگر برنامه‌های هفته منابع طبیعی است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان به اجرای برنامه‌های هفته درختکاری در گیلان خبر داد و متذکر شد: در هفته منابع طبیعی پایگاه اطفای حریق لاکان رشت مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

جنگل منابع طبیعی و آبخیزداری هفته منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر