کد خبر: 317553 A

معاون اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان

ایلنا: معاون اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان، صنعت گردشگری را موتور محرکه جهت برون رفت از بحران‌های اقتصادی کشور دانست و گفت: اکنون فرصت خوبی برای ورود به بازارهای گردشگری دنیا فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست هم‌اندیشی مدیران تحت پوشش گردشگری منطقه یک گیلان مشتمل از شهرستان‌های لاهیجان، سیاهکل و آستانه اشرفیه در هتل فجر لاهیجان با حضور فعالان وابسته و مستقل گردشگری استان برگزار شد.

در این نشست که با هدف آمادگی و بیان تمهیدات لازم جهت اجرای برنامه‌های پساتحریم برگزار شد، رونق اقتصادی واحدهای تحت پوشش گردشگری مورد بررسی قرار گرفت.

حمیدرضا آذرپور در این نشست ورود گردشگران را بعنوان یک فرصت مورد ارزیابی قرار داد و گفت: ورود یک میلیارد گردشگر باید تحت عنوان یک میلیارد فرصت مورد توجه مدیران بخش دولتی و خصوصی قرار گیرد.

این مسئول اظهار امیدواری کرد که با تلاش عوامل فعال در حوزه گردشگری و تولیدکنندگان این صنعت بتوانیم ضرر سالهای گذشته را جبران کنیم و از رکود خارج شویم.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان صنعت گردشگری را مکمل راهبرد سیاستهای دولت یازدهم خواند و افزود: ورود گردشگران موجب معرفی داشته‌های تاریخی،گردشگری، مذهبی و نیز فرهنگی را فراهم می‌آورد.

آذرپور تحقق اقتصاد پایدار گیلان را نیازمند تلاش بیشتر عوامل گردشگری شامل هتلداران،اماکن داران، رستوران داران، راهنمایان گردشگری و نیز تشکلهای مرتبط با گردشگری دانست و بیان داشت: با توجه به عزم ملی برای گسترش این صنعت، سیاستهای کلان در این حوزه باید تدوین و اجرایی شود.

وی، جایگزینی درآمد حاصل از صنعت گردشگری به جای تکیه بر درآمد نفتی را یک برنامه در دست اجرا خواند و تاکید کرد: عزم دولت یازدهم تحقق این هدف را سهولت می‌بخشد.

این مسئول خواستار همدلی و اتحاد دستگاهها و عوامل موثر در گردشگری برای توسعه بخشیدن به این صنعت درآمدزا شد.

صنایع دستی و گردشگری گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا