کد خبر: 317392 A

ره آرود سفر دکتر روحانی به گیلان برای مردم رودبار

ایلنا: استاندار گیلان گفت: تجهیز کارگاه سد دیورش رودبار پس از سالها انتظار از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور آغاز شد.

به گزارش ایلنا، محمدعلی نجفی در نشست شورای اداری رودبار با اشاره به اینکه ساخت سد دیورش از مطالبات چندین ساله‌ی مردم رودبار بوده است گفت : تجهیز کارگاه سد دیورش رودبار با اختصاص 150 میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر دکتر روحانی به گیلان آغاز شد.

وی با بیان اینکه برای ساخت سد دیورش در مجموع 350 میلیارد ریال هزینه می‌شود گفت : تقاضای ما از وزارت نیرو افزایش اعتبارات ساخت این سد برای امسال است تا بتوانیم در مدت 2 سال شاهد بهره‌برداری این طرح باشیم.

استاندار گیلان گفت : سد دیورش با حجم تنظیم 13 میلیون مترمکعب آب مورد نیاز شهرهای رستم آباد رودبار توتکابن، منجیل و لوشان را تأمین می‌کند.

نجفی همچنین با اشاره به مشکلات کم آبی کشاورزی در گیلان خاطر نشان کرد : با تلاشهای انجام شده میزان یک میلیارد و 600 میلیون مترمکعب تثبیت شده است.

وی افزود : این در حالی است که میزان آب ذخیره شده در سد سفیدرود در بهترین حالت حدود یک میلیارد و 100 میلیون مترمکعب است.

نجفی به ساخت پتروشیمی در لوشان با سرمایه گذاری 2 هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی نیز اشاره کرد و گفت : این طرح بزرگ با مشارکت 3 بانک معتبر کشور و شرکت غدیر پس از نهایی شدن مطالعات لازم عملیاتی خواهد شد.

استاندار گیلان به اقدامات خوب صورت گرفته در بخش‌های مختلف عمرانی در شهرستان رودبار اشاره کرد و افزود : با برنامه‌ریزی جامع خوب صورت گرفته در استان شاهد ارتقاء شاخص‌های توسعه‌ای در بخش‌های مختلف هستیم.

نجفی با اشاره به کاهش 10 درصدی عقب ماندگی رودبار در بخش راه، 9 درصدی در بخش آب و 24 درصدی در بخش گاز روستایی در شهرستان رودبار اظهار داشت : با تلاش‌های صورت گرفته در رودبار بسیاری از عقب ماندگی‌ها به رغم محدودیت‌های شدید مالی همچون کشور و استان در حال جبران است اگر چه کافی نیست و باید بیشتر تلاش کنیم.

استاندار گیلان با قدردانی از همراهی و همکاری خوب ائمه جمعه و مدیران در جهت پیشرفت و تعالی استان اظهار داشت : این همراهی و همدلی باعث گردید که باتوجه به کاهش درآمد کشور شاهد افزایش حجم کارهای عمرانی در بخش های مختلف باشیم.

وی حل مشکلات معیشتی و رفاه مردم را از جمله اولویت‌های دولت برشمرد و افزود : در جلسات شورای اشتغال و رفع موانع تولید که به صورت مستمر تشکیل می‌گردد مشکلات واحدهای تولیدی به دقت بررسی و تصمیمات لازم در جهت حل مشکلات آنان صورت می‌پذیرد.

کشاورزی مشکلات واحدهای تولیدی
نرم افزار موبایل ایلنا