کد خبر: 270053 A

در پی بارش شدید باران در گیلان؛

فرماندار رودبار گفت: ستاد مدیریت بحران برای خدمات رسانی به مناطق سیل زده در پی بارش شدید باران دو روز اخیر گیلان در روبار تشکیل و فعال شده است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، سید محمد احمدی امروز در جریان بازدید از مناطق سیل زده رودبار اظهار کرد: بارش شدید باران در دو روز اخیر سبب شد تا در بعضی مناطق رودبار سیل جاری شده و رودخانه‌ها و آبراه‌ها طغیان کنند.

وی افزود: بارش شدید باران همچنین موجب قطعی آب، برق و انسداد برخی راه‌ها شده بود که امروز مورد بازدید قرار گرفتند.

فرماندار رودبار تصریح کرد: از شب گذشته تاکنون ستاد مدیریت بحران برای انجام اقدام‌های لازم در رودبار تشکیل و فعال شده است.

وی مشکلات کنونی ناشی از شدت بارندگی‌ها در رودبار را قابل برطرف شدن عنوان کرد و گفت: رحمت الهی در ریزش قطرهای باران سبب شده تا ورودی آب سد سفید رود از ۱۱۹ مترمکعب بر ثانیه پارسال به ۲۹۰ متر مکعب بر ثانیه فعلی افزایش یابد.

احمدی اذعان کرد: علیرغم ذخیره ۷۴۸ میلیون مترمکعبی آب سد سفید رود امسال درمقایسه با ۸۲۱ میلیون متر مکعبی سال گذشته، امید است که سال آبی خوب ونیز کشاورزی مناسبی در سال جاری اتفاق بیافتد.

به گزارش ایلنا، فرماندار رودبار امروز با حضور در مناطق مختلف رودبار، رستم آباد، گنجه، جوبن وعلی آباد از روند ارائه خدمات دستگاه‌ها وشرکت‌ها برای باز گشایی راه علی آباد، وصل آب رستم آباد وبرق علی آباد از نزدیک بررسی کرد.

همچنین در این بازدید وضعیت رسیدگی به منازل خسارت دیده و آب گرفتگی منطقه گنجه ورستم آباد، لایروبی رودخانه‌های عبوری رودبار و رستم آباد، وضعیت باغات واراضی کشاورزی نیز بررسی شد.

برق خدمات رسانی سیل فرماندار مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر