کد خبر: 242381 A

نامه ی استاندار گیلان به رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی و وزیر جهاد کشاورزی؛

به رغم پیگیری‌های استانداری، مجمع نمایندگان و سازمان چای تاکنون درآمد ناشی از واردات چای خارجی در قانون بودجهٔ سال جاری به منظور بهزراعی باغات حاصل نشده است.

استاندار گیلان امروز در نامه‌های جداگانه به معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و وزیر جهاد کشاورزی خواستار تسریع در پرداخت اعتبارات بهزراعی باغات چای شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، محمدعلی نجفی امروز در نامه‌ای به دکتر نوبخت و مهندس حجتی با بیان اینکه پیش‌بینی ۱۶۰میلیارد تومان اعتبار به منظور ساماندهی، تولید فرآوری، تجارت و استاندارد سازی محصول چای در لایحه‌ی بودجهٔ امسال برای اولین بار در ۱۰ سال گذشته بارقهٔ امید در دل چایکاران گیلان و مازندران ایجاد کرد، نوشته است: این امر به رغم وقوع خشکسالی شدید در باغات چای استان باعثشد تا چای تولیدی از کیفیت بهتری نسبت به سال‌های گذشته برخوردار شود. اما به رغم پیگیری‌های استانداری، مجمع نمایندگان و سازمان چای تاکنون درآمد ناشی از واردات چای خارجی در قانون بودجهٔ سالجاری به منظور بهزراعی باغات حاصل نشده است.

استاندار با اشاره به اینکه بهترین زمان انجام عملیات به‌زراعی باغات چای از آذر ماه تا اواخر بهمن هر سال انجام می‌‌شود، نوشته است: ابلاغ این اعتبارات موجب افزایش امید کشاورزان و بهبود کیفیت محصول چای خواهد شد.

گفتنی است امسال ۶۵هزارتن برگ سبزچای به ارزش۹۰ میلیارد تومان از چایکاران خریداری وهمه این مطالبات پرداخت شد.

۶۰هزارخانوارچایکارشمال کشور در۳مرحله بهاره، تابستانه وپائیزه برگ سبزچای برداشت می‌کنند.

بودجه تجارت جهاد کشاورزی چای درآمد سازمان مدیریت و برنامه ریزی قانون لایحه معاون رئیس جمهور واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر