کد خبر: 232757 A

امام جمعه رشت:

وهابی‌ها، تکفیری‌ها، سلفی و داعشی‌ها که با بمب‌گذاری زائران امام حسین(ع) را به شهادت می‌رسانند باید از بزرگان خود مانند سید قدس تبعیت داشته باشند.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ظهر امروز در نماز جمعه این شهر با اشاره به فرا رسیدن اربعین امام حسین(ع) اظهار کرد: توجه دنیای تشیع و آزادیخواهان جهان به طرف کربلا است.

به گزارش ایلنا از رشت، امام جمعه رشت به نظر «سید قدس» یکی از علمای بزرگ اهل تسنن درباره امام حسین(ع) اشاره کرد و گفت: وهابی‌ها، تکفیری‌ها، سلفی و داعشی‌ها که با بمب‌گذاری زائران امام حسین(ع) را به شهادت می‌رسانند باید از بزرگان خود مانند سید قدس تبعیت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه رفتار آمریکا در غرب متناقض است، گفت: آمریکا بسیاری از کشورها را محکوم می‌کند که حقوق بشر را رعایت نمی‌کنند و ما را مخالف حقوق بشر می‌داند.

قربانی اضافه کرد: آنها می‌گویند اگر تحریم‌های انرژی هسته‌ای ایران را برداریم، تحریم‌ها با موضوع حقوق بشر ادامه دارد.

وی به رسوایی بزرگ آمریکا اشاره کرد و گفت: روزهای گذشته سنای آمریکا چند برگ از ۶ هزار ورقه جنایت سازمان سیا را منتشر کرد که خلاف حقوق بشر بود.

خطیب جمعه رشت جنایت‌های داعش را معلول کارهای آمریکا دانست و یادآور شد: اکنون داعش لکه ننگی بر دامن آمریکاست.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها با شکنجه‌ها در زندان‌های خود جنایت کردند، گفت: با این همه جنایت باید بگوییم مرگ بر آمریکا.

قربانی درباره سالروز شهادت آیت‌الله مفتح در سال ۵۸ یادآور شد: این روز را هفته وحدت حوزه و دانشگاه اعلام شده است و اکنون اختلاف بین حوزه و دانشگاه وجود ندارد.

امام جمعه امام حسین انرژی هسته ای ایران جهان رسوایی سازمان سیا کربلا مرگ نماز جمعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر