کد خبر: 231031 A

استاندار گیلان خبرداد:

از ۴کارخانه ابریشم گیلان ۳واحد روبه تعطیلی هستند.

استاندار گیلان گفت:صنعت ابریشم در گیلان رو به نابودی است وکارخانه های ابریشم گیلان رو به تعطیلی هستند.

به گزارش ایلنا، محمدعلی نجفی امروز در جلسه توسعه سرمایه گذاری و اشتغال استانکه در سالن شهید انصاری استانداری گیلان برگزار شد، گفت: باید تحول جدیدی برای کار آفرینی در گیلان ایجاد کنیم.

نجفی با بیان اینکه گیلان با توجه به ظرفیت های بالایی که دارد می تواند در کسب و کار های کوچک و متوسط گامهای اساسی بردارد، خاطر نشان کرد: اما به دلیل بالفعل نشدن ظرفیت های بالقوه استان این گامها هنوز برداشته نشده است.

استاندار گیلان گفت: صرفا تحصیلات دانشگاهی نمی تواند افراد را برای ورود به بازار کار آماده کند و مهارت آموزی باید به جوانان استان جدی پیگیری شود.

دکتر نجفی با اشاره به جمعیت بالای دانشجویانی که در آستانه فارغ التحصیلی هستند، گفت: آهنگ خطر بیکاری را در پیش داریم و باید از توان آموزش فنی و حرفه ای کشور برای توانمند سازی جوانان برای ورود به بازار کار بهره برد.

وی اضافه کرد: بی مهارتی موجب شد که چای، برنج و ابریشم گیلان امروز در وضعیت خوبی نباشد.

وی با اشاره به اینکه ابریشم گیلان رو به نابودی می رود، گفت: گیلان ۴کارخانه ابریشم کشی داردکه ۳واحد آن رو به تعطیلی هستند.

استاندار گیلان تاکید کرد: توسعه فرش دست باف می تواند ابریشم گیلان را احیا کند.

وی گفت: بی مهارتی موجب شده که روستاییان گیلان به سمت شهرها بیایند و در ۵سال اخیر ۵درصد از جمعیت روستایی گیلان کاسته شده است و اگر اشتغال و درآمد در روستاها خوب بود این کاهش جمعیت را در روستاها شاهد نبودیم.

وی با اشاره به اینکه اندیشمندان دنیا توجه خاصی به روستاها برای توسعه کشورهایشان دارند، گفت: توسعه مهارت صنعت گردشگری و مشاغل خانگی در روستاهای گیلان می تواند زمینه مهاجرت معکوس یعنی مهاجرت شهر نشینان به روستاها را فراهم کند.

اشتغال بازار کار برنج چای سرمایه گذاری صنعت فنی و حرفه ای کسب و کار گردشگری مهاجرت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر