کد خبر: 225443 A

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد گیلان تاکید کرد:

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان بر لزوم بروز بودن تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات(ICT) در واحدهای دانشگاهی گیلان تاکید کرد.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان بر لزوم بروز بودن تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات(ICT) در واحدهای دانشگاهی گیلان تاکید کرد.

به گزارش ایلنا از رشت، حجت الاسلام والمسلمین سید علی میرابراهیمی در دومین جلسه مدیران و مسئولین فناوری اطلاعات و ارتباطات واحد‌ها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان که در سالن جلسات ستاد هماهنگی برگزار شد، اظهار کرد: دنیای ارتباطات و تولید اطلاعات به سرعت در حال تغییرند و ما امروزه شاهد همگرایی آنان بیش از گذشته با یکدیگر هستیم، بگونه‌ای که داده‌ها و اطلاعات بسرعت و در زمانی غیرقابل تصور به اقصی نقاط جهان منتقل و در دسترس استفاده کنندگان قرار می‌گیرد.

وی با تأکید بر لزوم بروز بودن تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات(ICT) در واحدهای دانشگاهی استان، تصریح کرد: تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات(ICT)، یکی از مقتدر‌ترین نیرو‌ها در شکل دادن قرن بیست و یکم است.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ادامه داد: امروز ICT به سرعت تبدیل به یک نیروی حیاتی در رشد اقتصاد جهانی شده است و افراد را قادر می‌سازد که در همه نقاط جهان برای اظهار مسایل اجتماعی و اقتصادی با بیشترین کارایی با هم ارتباط برقرار کنند.

حجت الاسلام میرابراهیمی افزود: مدیران و مسئولین فناوری اطلاعات در واحدهای دانشگاهی توجه داشته باشند که توسعه‌ روزافزون زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور و افزایش کاربران و استفاده کنندگان از اینترنت و سایر فناوری‌های اطلاعاتی، ارتباطی و مخابراتی نظیر خطوط تلفن‌های ثابت و همراه، شبکه‌های دیتای کشوری و محلی، ارتباطات ماهواره‌ای از جمله‌ دلایلی است که لزوم ایجاد و توسعه‌ سازوکاری برای برقراری امنیت در فضای تولید و تبادل اطلاعات کشور را توجیه می‌کند لذا باید دقت لازم در جهت امنیت سیستم شبکه واحدهای دانشگاهی مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه این جلسه، رئیس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات استان گیلان، گزارش مبسوطی از روند فعالیت‌های انجام شده در خصوص چگونگی فعالیت‌های این اداره در واحدهای استان گیلان را ارائه داد.

اجتماعی و اقتصادی استان گیلان اینترنت تلفن جهان دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی رشد فناوری اطلاعات فناوری اطلاعات و ارتباطات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر