کد خبر: 223449 A

امام جمعه رشت:

امام جمعه رشت با اشاره به بازدید خود از دهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان، اظهار کرد: نشر کتاب رونق ندارد و ماهواره‌ها، سی‌دی‌ها و برنامه‌های رنگارنگ تلویزیونی موجب فاصله انداختن نسل ما با کتاب شده است.


امام جمعه رشت با اشاره به بازدید خود از دهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان، اظهار کرد: نشر کتاب رونق ندارد و ماهواره‌ها، سی‌دی‌ها و برنامه‌های رنگارنگ تلویزیونی موجب فاصله انداختن نسل ما با کتاب شده است

به گزارش ایلنا از رشت، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، اظهار کرد: عزاداری امام حسین(ع) هر سال که می‌گذرد پررونق‌تر می‌شود.

نماینده ولی فقه در گیلان گفت: علمای ما برای خرید کتاب ارزش فوق العاده‌ای قایل بودند، آیت الله مرعشی عبای خود را داد تا کتاب بخرد و بدون عبا به خانه برگشت به همین دلیل است کتابخانه ایشان مشهور شده و میلیون‌ها کتاب از جمله کتب خطی دارد.

وی خاطرنشان کرد: من خودم عاشق کتاب بودم و هستم و کتابخانه ارزشمند خودم را وقف حوزه علمیه امیزالمومنین(ع) کردم.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه با اشاره به روز رحلت علامه طباطبایی، گفت: این روز را روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری کردند زیرا کتاب غذای روح انسان را تامین می‌کند.

قربانی افزود: شهید مطهری علامه طباطبایی را فرشته‌ای دانست که از آسمان به زمین آمده است.

وی درباره برگزاری دهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان در رشت خاطرنشان کرد: نمایشگاه کتاب را به همراه برادر خوبم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بازدید و با ناشران صحبت کردم و آن‌ها گفتند که نشر کتاب رونق ندارد و ماهواره‌ها، سی‌دی‌ها و برنامه‌های رنگارنگ تلویزیونی موجب فاصله انداختن نسل ما با کتاب فاصله گرفته است، متذکر شد: اینترنت و سی‌دی جای کتاب را نمی‌گیرد و مردم از این فرصت استفاده کنند و برای خرید کتاب به نمایشگاه بروند.

شنبه ۲۴ آبان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار و آغاز هفته کتاب است و هفته کتاب تا اول آذر ادامه دارد.

امام حسین اینترنت حوزه علمیه زمین عزاداری ماهواره مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نمایشگاه کتاب نماینده ولی فقیه رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر