کد خبر: 223446 A

رئیس محیط زیست فومن:

پرنده پس از درمان و حلقه گذاری در ارتفاعات ماسوله به دامن طبیعت بازگشت.

رئیس محیط زیست فومن گفت: یک قطعه کرکس(لاشخور) مسموم پس از درمان در فومن به دامن طبیعت بازگشت.

به گزارش ایلنا از فومن، علی اصغر روشنی با اعلام این مطلب اظهار کرد: به دنبال مشاهده یک قطعه کرکس مسموم در روستای امام‌زاده تقی فومن، یکی از دوستداران محیط زیست بنام «اسماعیل آروین» نسبت به نگهداری و مراقبت ویژه از این پرنده اقدام و در طول هفته با کمک محراب اکبرپور(دامپزشک) کارهای درمانی روی کرکس را انجام دادند.

وی باب یان اینکه پس از تیمار و درمان این کرکس به محیط زیست شهرستان فومن تحویل داده شد افزود: پس از حلقه گذاری در ارتفاعات ماسوله به دامن طبیعت بازگشت.

روشنی خاطر نشان کرد: این پرنده حمایت شده شکار ممنوع و در خطر انقراض از لاشه حیوانات تغذیه می‌کند به همین خاطر در طبیعت جهت جلوگیری از گندیدگی و عفونت زایی مردار‌ها در چرخه طبیعت بسیار سودمند است.

وی داشتن منقار قوی، بال‌های پهن و بزرگ و داشتن عمر دراز را از ویژگی‌های کرکس گیلانی برشمرد و گفت: این پرنده در نواحی کوهستانی و دشت‌های دور افتاده زندگی می‌کند.

این مسئول یادآور شد: محیط زیست فومن به سهم خود از این دوستدار فهیم محیط زیست و دامپزشک معالج آن به خاطر همراهی در نجات این پرنده ارزشمند کمال تقدیر و تشکر را داشته و با اهداء لوح تقدیر از آنان تجلیل کرد.

پرنده تغذیه درمان دوستداران محیط زیست طبیعت محیط زیست رئیس مسموم فومن کرکس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر