کد خبر: 216807 A

استاندار گیلان:

استاندار گیلان بر برنامه‌ریزی و تقویت بنیان‌های اقتصاد در روستاها تاکید کرد.

استاندار گیلان بر برنامه ریزی و تقویت بنیان‌های اقتصاد در روستا‌ها تاکید کرد.

به گزارش ایلنا از رشت، محمد علی نجفی، در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی و کشاورزی رحیم آباد شهرستان رودسر در جمع مردم با اشاره به بازدید خود از پل ماچیان گفت: این پل به طول ۱۰۰م‌تر تا دهه مبارک فجر به بهره برداری می‌رسد.

وی با اشاره به پیشرفت ۷۰ درصدی این پروژه افزود: در دو ماه آینده ورود و خروج مردم از روی این پل میسر خواهد شد و تلاش می‌کنیم از محل منابع دیگر، این پروژه را در دهه فجر امسال بطور کامل به بهره برداری برسانیم.

استاندار گیلان به کشت گل‌گاو‌زبان در گیلان اشاره کرد و یکی از مهم‌ترین مشکلات در تولید گل‌گاوزبان در استان را نبود کارخانه یا کارگاهی برای بسته‌بندی عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: در مورد پروژه سد پل‌رود پیگیری‌ها انجام شده و اعتباراتی در نظر گرفته شده و به دنبال تامین آن هستیم تا وقفه‌ای که در طول این چند سال به وجود آمده را جبران کنیم.

نجفی با اشاره به کاهش میزان جمعیت روستاهای گیلان در مقایسه با جمعیت شهر‌ها افزود: این سبب شده تا اقتصاد روستا‌ها تحت الشعاع قرار بگیرد و ما به شدت نگران این هستیم که روستانشینان که خود تولید کننده محصولات کشاورزی هستند مایحتاج خود را از شهر تامین می‌کنند و برای رفع این دغدغه باید برنامه‌ریزی صورت گیرد.

استاندار گیلان بیان کرد: دولت نسبت به محرومیت زدایی و کاهش مهاجرت روستائیان به شهر‌ها با ایجاد زیرساخت‌های لازم توجهی جدی دارد.

وی ادامه داد: رویکرد دولت این است که اقتصاد شهر، بدون اقتصاد روستا نمی‌تواند پایدار باقی بماند از این رو باید برای روستا‌ها و تقویت بنیان‌های اقتصاد روستایی برنامه ریزی کرد.

نجفی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به جمع آوری دکل مخابراتی میدان شهرداری رشت از حساسیت مردم، رسانه‌ها ومیراثفرهنگی وشهرداری رشت وهمچنین همکاری شرکت مخابرات برای جمع آوری این دکل که به بافت تاریخی رشت آسیب وارد کرده بود قدردانی کرد.

وی افزود: برای ارائه خدمات شرکت مخابرات به مردم نیز مکان‌های موردنظر شناسایی و تعرفه شده است.

اقتصاد دولت دهه فجر رسانه شرکت مخابرات شهرداری کشاورزی محصولات کشاورزی مشکلات مهاجرت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر