کد خبر: 216795 A

معاون فرماندار ماسال:

امروزه شاهد آن هستیم که نوجوانان و جوانان به طور نگران‌کننده‌ای از قلیان استفاده می‌کنند.

معاون فرماندار ماسال با بیان اینکه در سال‌های دور استفاده از قلیان مختص سن‌های بالا بود، گفت: متاسفانه این مواد مخدر به یک معضل و آسیب اجتماعی پنهان تبدیل شده است.

به گزارش ایلنا از ماسال، اسماعیل قاسمی، در جلسه مبارزه با مواد مخدر این شهرستان اظهار کرد: در سال‌های دور استفاده از قلیان مختص سن‌های بالا بود، در صورتی که امروزه شاهد آن هستیم که نوجوانان و جوانان به طور نگران‌کننده‌ای از این ماده مخدر استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه امروزه قلیان به عنوان یک معضل و آسیب اجتماعی پنهان تبدیل شده است، افزود: متاسفانه با تبلیغات نادرست در این زمینه آن را بی‌ضرر و غیر قابل اعتیاد معرفی کرده‌اند و اکثر جوانان و نوجوانان به آن روی آورده‌اند.

معاون فرماندار ماسال با بیان اینکه مضرات قلیان از سیگار خیلی بیشتر است، گفت: قبح استفاده از قلیان در بین جوانان و نوجوان و دختر و پسر از بین رفته و همگی آزادنه از آن استفاده می‌‎کنند.

قاسمی تصریح کرد: مسئولان مربوطه باید با آموزش‌های مستمر در زمینه مضرات قلیان بین جوانان و نوجوانان تبلیغ کنند و مانع گرایش آن‌ها به قلیان شوند.

وی خاطرنشان کرد: باید با اعمال قانون سخت، جلوی مصرف قلیان در پارک‌ها، رستوران‌ها و سفره خانه‌های سنتی و اماکن عمومی را گرفت تا موجب افزایش مصرف قلیان در عموم مردم نشود.

معاون فرماندار ماسال با بیان اینکه با افزایش امکانات ورزشی و تفریحی می‌توان جوانان را از مصرف قلیان دور کرد، اظهار کرد: با تشویق جوانان به ورزش کردن، تحصیل علم و تهذیب نفس می‌توان موجبات رشد وارتقاء شخصیت آنان را فراهم کرد.

اعتیاد تبلیغات جوانان و نوجوانان رستوران ها رشد سیگار فرماندار قلیان مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر