کد خبر: 216787 A

هیئت‌های عزاداری، نماز ظهر عاشورا را مد نظر داشته باشند و مراسم عزاداری ایام محرم از شب سوم در مصلای رشت برگزار می‌شود.

امام جمعه موقت رشت گفت: امسال عاشورای حسینی گیلان، باشکوه‌تر از سال‌های گذشته با مرکزیت مصلای شهر رشت برگزار می‌شود و در این مراسم مردم اطعام می‌شوند.

به گزارش ایلنا از رشت، حجت‌الاسلام یوسف صدیق‌عربانی امروز در نمازجمعه این شهر با اشاره به فرارسیدن ایام محرم و دهه امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر از نشانه‌های اهل ایمان است.

وی به برگزاری مراسم عزاداری عاشورا در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: امسال عاشورای عزاداری حسینی گیلان باشکوه‌تر از سال‌های گذشته با مرکزیت مصلای شهر رشت برگزار می‌شود و در این مراسم مردم اطعام می‌شوند.

صدیق‌عربانی ضافه کرد: هیئت‌های عزاداری نماز ظهر عاشورا را مد نظر داشته باشند و مراسم عزاداری ایام محرم از شب سوم در مصلای رشت برگزار می‌شود.

وی با تسلیت رحلت آیت‌الله مهدوی‌کنی از یاران صدیق امام(ره) و رهبری گفت: مراسم بزرگداشت عالم ربانی آیت‌الله مهدوی کنی صبح روز دوشنبه، پنجم آبان، با سخنرانی محمدی‌گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری، در مصلای رشت برگزار می‌شود و مردم گیلان با حضور در این مراسم ولایت‌مداری خود را نشان می‌دهند.

امام جمعه موقت رشت از مداحان خواست تا بهترین اشعار را در مراسم‌های عزاداری انتخاب کنند و از اشعار موهن استفاده نشوند و گفت: مداحان با اشعار خود به مردم نشان دهند که انقلاب اسلامی برگرفته از نهضت حسینی است.

وی بر کیفیت غذای نذری تاکید کرد و متذکر شد: برای توزیع غذا از ظرف‌های قابل بازیافت استفاده شود.

وی با تاکید بر ضرورت توجه مسئولان استانی به جوانان، از آن‌ها خواست به فکر اشتغال جوانان گیلان باشند و از ارائه آمار غلط در این زمینه پرهیز کنند.

صدیق‌عربانی هیاهوی دشمنان در زمینه جریان اسیدپاشی در اصفهان را دروغ‌پراکنی آن‌ها علیه انقلاب اسلامی عنوان کرد و از دستگاه‌های امنیتی خواست در این زمینه ورود جدی داشته باشد.

آیت الله مهدوی کنی اشتغال اصفهان امر به معروف و نهی از منکر انقلاب اسلامی عاشورا عزاداری گلپایگانی محرم مد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر