کد خبر: 212917 A

رئیس ارشاد اسلامی شهرستان رشت:

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت بر اهمیت تبیین ولایت و امامت در جامعه تاکید کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت گفت: بهره گیری از فرهنگ غدیر، زمینه ساز اقتدار نظام اسلامی است.

به گزارش ایلنا از رشت، رضا ثقتی، در نشست «غدیر و الگوی سبک زندگی اسلامی» افزود: برنامه‌‌های مختلف فرهنگی، هنری، دینی، آموزشی و غیره باید در راستای ترویج واقعه مهم غدیر در جامعه اجرا شود.

وی افزود: برگزاری برنامه‌‌های فرهنگی از قبیل گفتمان‌‌های دینی و سخنرانی در مساجد با موضوع ولایت و امامت در روشنگری نسل جوان بسیار تاثیرگذار است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت با اشاره به اینکه سعادت دنیا و آخرت همه مسلمانان در گرو توسل به ائمه اطهار علیه السلام است، گفت: اهمیت ولایت و امامت باید به خوبی در جامعه تبیین شود.

وی در ادامه شخصیت امیرالمومنین علی(ع) را بهترین الگو برای تربیت جوانان در جامعه اسلامی دانست و افزود: دهه ولایت فرصتی ارزنده برای تبیین جایگاه ولایت و وحدت در جهان اسلام است.

ثقتی با تاکید بر اینکه بهره گیری از فرهنگ غدیر زمینه ساز اقتدار نظام اسلامی است، بیان داشت: مسلمانان در راستای ایجاد وحدت واحیای جایگاه ولایت باید از واقعه غدیر خم درس گیرند واین واقعه گرانقدر را برای نسل امروز معرفی کنند.

وی تصریح کرد: اهمیت به واقعه غدیر و دهه امامت و ولایت باعثپاسداشت، تکریم و تعظیم شعائر دینی و تقویت جایگاه شیعه در برابر توطئه‌های دشمنان اسلام و نظام جمهوری اسلامی است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت اذعان داشت: دهه ولایت فرصت ارزنده‌ای برای یکپارچگی امت بزرگ اسلام و تحکیم وحدت جهان اسلام در برابر تهدیدات دشمنان سم مهلکی برای جهان کفر است.

وی همچنین عید غدیر را عید ولایت دانست و گفت: پیام اخلاقی این عید سعید تهذیب نفس و در یک کلام رسیدن به مقام والای سلوک معنوی است.

ثقتی افزود: دهه ولایت و بصیرت فرصت مناسبی برای نسل جوان جامعه به ویژه دانش آموزان است تا با زندگی حضرت علی علیه السلام و ولایت آشنا شوند.

وی در ادامه بر لزوم برگزاری باشکوه آئین‌های دهه ولایت در رشت تاکید کرد و اظهارداشت: مردم و مسئولان برای نشان دادن محبت خود به حضرت امام علی(ع) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به روز عید غدیر توجه ویژه داشته باشند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت با یادآوری اینکه دهه ولایت بهترین فرصت برای معرفی ولایت امام علی(ع) به جامعه است، اذعان داشت: دهه امامت و ولایت فرصتی ارزشمند برای ترویج اسلام ناب و اشاعه فرهنگ علوی است.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برنامه های فرهنگی بیت عصمت و طهارت جامعه جامعه اسلامی حضرت علی مسلمانان نسل جوان نظام اسلامی نظام جمهوری اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر