کد خبر: 210421 A

به مناسبت هفته ملی کودک؛

در هفته ملی کودک، ثبت نام رایگان از دختران در شانزدهم مهر و از پسران در هفدهم همین ماه در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان انجام می گیرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان از عضویت رایگان در کانون پرورش فکری استان به مناسبت هفته ملی کودک خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، نقی علیزاده خطیبانی با اعلام این خبر، افزود: در هفته ملی کودک ثبت نام رایگان از دختران در شانزدهم مهر و از پسران در هفدهم همین ماه در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه به مناسبت هفته ملی کودک برنامه‌های مختلفی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان برگزار می‌شود، اظهار کرد: برگزاری جشنواره قصه گویی کودک و نوجوان در مراکز فرهنگی هنری کانون از جمله این برنامه‌ها است.

علیزاده بیان کرد: برگزاری جشنواره سلام با برگزاری نمایشگاهی از آثار و دستاوردهای کودکان و نوجوانان در قالب کاردستی، تحقیق، نشریه و…، برگزاری جشن روز جهانی کودک و معرفی و حضور پنج کودک برگزیده کشوری و بین المللی در برنامه تلویزیونی آلاتی تی شبکه باران از دیگر برنامه‌ها به مناسبت هفته ملی کودک در گیلان است.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری برنامه‌ای با کودکان و نوجوانان روستایی در آستارا ویژه کودکان و نوجوانان عضو کتابخانه‌های سیار و پستی، اجرای نمایش عروسکی در دو مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری رشت و افتتاح نمایشگاه کتاب در مدارس از دیگر برنامه‌ها است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان تصریح کرد: اهدای کتاب به کودکان نیازمند، نمایش کتاب فیلم‌های کانون در مراکز کانون و مدارس، اجرای کارگاه‌های فرهنگی، هنری و ادبی و برپایی جشن‌های هفته ملی کودک در همه مراکز فرهنگی هنری کانون از دیگر برنامه‌ها به مناسبت این هفته است.

در زمان حاضر، بیش از ۴۲ هزار کودک و نوجوان در ۳۱ مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان عضو هستند.

شعار امسال هفته ملی کودک «بادبادک امید، شادی، دانش و آرامش» نام گرفته است.

۱۵تا ۲۱ مهر هفته ملی کودک نامگذاری شده است.

استان گیلان شادی فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کودک و نوجوان کودکان کودکان و نوجوانان نمایشگاه کتاب هفته کودک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر