کد خبر: 195211 A

مدیر عامل شرکت آبفار گیلان:

انشعابات غیرمجاز خسارات زیادی به شبکه توزیع آب شرب روستاها وارد می‌کند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت: انشعابات غیرمجاز خسارات زیادی به شبکه توزیع آب شرب روستاها وارد می‌کند.

به گزارش ایلنا از رشت، محمدعلی فر امینی با بیان اینکه ۲۱ طرح تامین و تقویت آب شرب در هفته دولت افتتاح می‌شود، تصریح کرد: دو طرح جمع‌آوری فاضلاب نیز در این هفته مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های مذکور ۲۸ روستا را زیرپوشش قرار می‌دهد، گفت: حدود ۴ هزار خانوار روستاهای مذکور از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی و با کیفیت و فشار مناسب برخوردار می‌شوند.

این مسئول بهسازی هفت دهنه چشمه، حفر و تجهیز دو حلقه چاه، احداثهفت باب مخزن تعدیل فشار و راه‌اندازی ایستگاه پمپاژ و تصفیه خانه فیزیکی را از جمله پروژه‌های هفته دولت برشمرد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با بیان اینکه حجم عملیاتی این پروژه‌ها شامل اجرای بیش از ۱۷۰ کیلومتر لوله‌گذاری انجام شده است، تصریح کرد: برای پروژه‌های مذکور بالغ بر ۱۳۱ میلیارد ریال هزینه شده است.

فرامینی با بیان اینکه یک‌هزار و ۶۶۴ روستای گیلان از آب آشامیدنی مناسب برخوردار هستند، افزود: حدود ۸۱ درصد از روستاییان گیلان از این آب برخوردار هستند.

وی از وجود ۲۴۷ هزار و ۹۴۷ نفر مشترک این شرکت در استان خبر داد و یادآور شد: از ابتدای سال‌‌جاری تاکنون ۴ هزار و ۲۶۷ فقره انشعاب آب شرب به متقاضیان روستایی گیلان واگذار شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با اشاره به اینکه واگذاری این تعداد انشعاب نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییر چندانی نداشته است، خاطرنشان کرد: در چهار ماه نخست امسال ۶۵۵ فقره انشعاب جدید به متقاضیان روستایی آب آشامیدنی شهرستان رشت واگذار شد.

فرامینی بیشترین فروش انشعاب آب شرب را مربوط به روستاییان شهرستان رشت عنوان کرد و با تاکید بر اینکه انشعابات غیرمجاز خسارات زیادی به شبکه توزیع آب شرب روستاها وارد می‌کند، یادآور شد: صاحبان انشعابات غیرمجاز آب شرب باید نسبت به طی کردن مراحل قانونی و دریافت کنتور اقدام کنند.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون ۴۸۲ مورد انشعاب غیرمجاز آب شرب در سطح روستاهای گیلان شناسایی شده است که ۲۴۱ نفر از این افراد با مراجعه به امور آبفار شهرستان محل سکونت خود و طی کردن مراحل قانونی دارای انشعاب شدند.

آبفار گیلان محمد علی فرامینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر