کد خبر: 195173 A

این گروه به منظور فراهم آوردن زمینه و امکان فراگیری بیشتر زبان و ادبیات فارسی، بالا بردن سطح زبان، آشنایی با لغات جدید مطبوعاتی و محاوره ای، آشنایی مستقیم با عقاید، ارزش ها، فرهنگ، آداب و رسوم و اخلاق ایرانی اسلامی و به روز رسانی اطلاعات و دانش زبان فارسی در ایران به سر می‌برند.

۲۲۰ استاد و دانشجوی خارجی ادبیات فارسی از منطقه آزاد انزلی دیدن کردند.

به گزارش ایلنا از بندر انزلی، در این دیدار دانشجویان فوق لیسانس و دکتری زبان و ادبیات فارسی از کشورهای اروپایی، آسیایی و آمریکای جنوبی شرکت داشتند که ۶۰ نفر از آن ها از اساتید زبان و ادبیات و بقیه از دانشجویان رشته های زبان و ادبیات فارسی، ایران شناسی و شرق شناسی و همگی غیر فارسی زبان بودند.

معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری نیز در مسیر معرفی فرهنگ، آداب و رسوم و گیلان زمین این میهمانان را به تماشای نمایشی از آیین ها و سنت های گیلانی متشکل از کشتی گیله مردی، مراسم عروسی، خوانچه کشی، نارنج زنی و… در فضای نوروزخانه دعوت کرد که با استقبال و شور و شوق و همراهی اساتید و زبان آموزان مواجه شد.

بازدید از محدوده گردشگری، طرح ساحلی و محدوده تجاری منطقه آزاد انزلی با هدف آشنایی با توانمندی ها و ظرفیت های گردشگری، تجاری منطقه آزاد انزلی از دیگر بخش های این برنامه بازدید بود.

این گروه به منظور فراهم آوردن زمینه و امکان فراگیری بیشتر زبان و ادبیات فارسی، بالا بردن سطح زبان، آشنایی با لغات جدید مطبوعاتی و محاوره ای، آشنایی مستقیم با عقاید، ارزش ها، فرهنگ، آداب و رسوم و اخلاق ایرانی اسلامی و به روز رسانی اطلاعات و دانش زبان فارسی در ایران به سر می برند.

منطقه آزاد انزلی به دلیل قرار گرفتن در محدوده بندرانزلی دروازه اروپا محسوب می شود. این منطقه با توجه به شرایط طبیعی و فرهنگی مناسب از مراکز مهم جذب گردشگر بشمار می رود.

دانشجویان خارجی ادبیات فارسی منطقه آزاد انزلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر