کد خبر: 179669 A

رییس شورای شهر رشت؛

باید با راهکارهای علمی و اجماع فکری در استان، در حال حاضر و در کوتاه مدت معضلات را تا حد ممکن مرتفع سازیم.

رضا جمشیدی چناری، رییس شورای شهر نیز در این جلسه اظهار داشت: سعی ما بر این است که از کارهای تکراری پرهیز کنیم و در زمینه اجرای هر گونه اقدامی با نهادهای ذیربط بخصوص اداره محیط زیست همسو و همگرا باشیم.

به گزارش ایلنا از رشت، وی تاکید کرد: باید با راهکارهای علمی و اجماع فکری در استان، در حال حاضر و در کوتاه مدت معضلات را تا حد ممکن مرتفع سازیم.

جمشیدی با اشاره به اینکه بودجه و اعتبارات مجموعه شورا و شهرداری رشت محدود است بیان کرد: مشکل محیط زیستی شیرابه سراوان فقط مختص شهرستان رشت نیست بلکه باید به عنوان یک تهدید استانی تلقی شود.

وی افزود: بحثی که در خصوص انتقال شیرابه به بالای لندفیل مطرح می شود باید با دقت توسط موازین مهندسی و محیط زیستی سنجیده شود چون امکان افزایش آلودگی در زمینه تزریق مجدد شیرابه و دفع آن نیز دور از ذهن نیست.

رییس شورای اسلامی کلانشهر رشت با بیان اینکه روشهای متعددی در صورت بررسی کارشناسی، مورد توجه قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: باید بحثانتقال شیرابه ها به فخب و یا احداثتصفیه خانه در منطقه سراوان و اطراف آن نیز مورد بررسی توسط صاحبنظران قرار گیرد.

اسماعیل حاجی پور، دیگر عضوکمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا نیز با بیان این مطلب که معضل زباله سراوان و آلودگی دو رودخانه گوهر رود و زرجوب یک بحران عظیم و حتی ملی است، عنوان کرد: اگر با این دیدگاه به این معضلات نظر کنیم توجه مسئولین بیش از گذشته معطوف به حل این بحران خواهد شد و جذب اعتبارات برای حل آلودگی های زیست محیطی ناشی از این معضلات، سهل تر می شود.

وی خاطر نشان کرد: شورای اسلامی دوره چهارم همگی افراد علمی و فرهیخته ای هستند و باید از این پتانسیل در جهت رفع معضلات بهره گرفت.

رئیس شورای شهرستان رشت، نقش منتخبین مردم در جایگاه شورای شهر را حساس خواند و گفت: در برابر مردم مسئول هستیم و باید به نحو احسن در جهت رفع معضلات شهری و تحقق خواسته های بحق شهروندان بکوشیم.


بودجه ذهن زباله زیست محیطی شورای اسلامی شورای شهر شهرداری کارشناسی محیط زیست شیرابه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر