کد خبر: 179668 A

مدیر کل محیط زیست گیلان؛

با گرم شدن هوا و فرا رسیدن فصل تابستان بوی مشمئز کننده زباله های دپو شده در سراوان، ساکنین آن منطقه را به شدت آزار می دهد و باید پوششی برای لندفیل در نظر گرفته شود.

محمدرضا برجی، مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست استان گیلان نیز در سی و سومین جلسه کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت عنوان کرد: در زمینه معضل لندفیل سراوان باید اقداماتی اصولی و علمی صورت گیرد تا در سالهای آینده دچار مشکلات اینچنینی نشویم.

به گزارش ایلنا از رشت، وی ادامه داد: ارایه هر گونه راهکار توسط مهندسان مشاور و تیم های پژوهشی باید منطبق برالگوهای عملیاتی سازگار با محیط زیست و مقرون بصرفه باشد.

برجی با بیان این مطلب که چرخشی کردن شیرابه های خارج شده از لندفیل سراوان یکی از راهکارهای مد نظر است، تاکید کرد: با گرم شدن هوا و فرا رسیدن فصل تابستان بوی مشمئز کننده زباله های دپو شده در سراوان، ساکنین آن منطقه را به شدت آزار می دهد و باید پوششی برای لندفیل در نظر گرفته شود.

وی تصریح کرد: برای یک بازه کوتاه مدت، منابع برداشت شن و ماسه و انتقال آنها برای پوشش قرار دادن لندفیل شناسایی شده تا بدین طریق از آلایندگی محیطی آن مکان اندکی کاسته شود.

استان گیلان پوشش حفاظت محیط زیست زباله سازگار با محیط زیست شورای اسلامی شهر کمیسیون بهداشت محیط زیست مد مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر